Skip to main content

Sākot jaunas virtuves iekārtas plānošanu no baltas lapas, ir grūti uzreiz noorientēties, kas būs atbilstošs tieši manam mājoklim. Arens dizaineri dalās ar dizaina stiliem, kas varētu rosināt iedvesmu Tavas jaunās virtuves iekārtas dizainam.

 

TENDENCE, KAS NENOVECO – SKANDINĀVU STILA VIRTUVES

Skandināvu stila virtuves iekārtas moodboardsSkandināvu stils šobrīd ir ļoti aktuāls un ietver sevī vairākas šī gada dizaina tendences. Lielākoties tieši tādēļ, ka uzsvars tiek likts uz dabīgām tekstūrām un toņu kombinācijām. Viens no stila priekšnosacījumiem ir radīt ērtu un praktisku vidi tā lietotājam ikdienā. Veidojot šī stila iedvesmotu dizainu vēlams iekļaut dažādus uzglabāšanas risinājumus un jauninājumus furnitūras variācijās, un citos mehānismos. Kopumā skandināvu stils ir silts un mājīgs, radot gaišu un atvērtu vietu, kur pulcēties gan ģimenei, gan draugiem.

Skandināvu virtuves iekārtas dizainsLai radītu skandināvu stila vēsmas tieši virtuves iekārtas dizainā jāpievēršs uzmanība vairākām stila iezīmēm. 

 • Viens no aspketiem ir krāsu palete, kura ir diezgan ierobežota. Pārsvarā tiek lietota baltā krāsa apvienojumā ar gaišiem, dabas toņiem, gan virtuves fasādēs, gan virtuves darba virsmas izvēlē.  
 • Skandināvu stila virtuves fasādes ir bez rokturiem, tādējādi var izmantot dažādus mehāniskos risinājumus un “push to open” sistēmas. No materiāliem lielisku efektu piešķirs dabīgais finierējums, kā arī koka imitācijas materiāli. Arens sortimentā  ir pieejami vairāki lamināta fasāžu un darba virsmas varianti, kuri ienesīs dabīgo tekstūru tavā mājoklī. 
 • Lai radītu minimālistisku telpas kopējo iespaidu, bieži izvēlas atvērto plauktu sistēmas, lai nepieblīvētu telpu ar sienas skapīšiem. Atvērtie plaukti sniedz iespēju virtuves dizainā izvietot stilam pieskaņotus dekorus un traukus. 
 • Virtuves mēbeles dizainā svarīgs elements ir izvēlētā santehnika. Skandināvu stilam ir raksturīgi minimālistiski, ļoti vienkārši ūdens maisītāji, kuri maigi saplūst ar kopējo virtuves iekārtas dizainu. 

 

ART DECCO IEDVESMOTS VIRTUVES DIZAINS

Art Decco stila virtuves iekārtas dizains

Art Decco noteikti ir stils, kurš izceļas un atstāj paliekošu iespaidu jebkuram tā baudītājam. Iezīmes, kas to atšķir no citiem stiliem, ir ģeometrisko elementu un stilizētu formu lietojums, ekskluzīvu materiālu un mēbeļu kombinēšana, kā arī tīru, aci piesaistošu krāsu izmantošana. Visi ornamenti un raksti ir simetriski un parasti atkārtojas vairākas reizes. Art Decco stila elementi bieži ir unikāli radīti, taču kopējā kompozīcija iemieso arī moderno risinājumu ēru, kur satiekas gan jauni, vairumražošanā radīti elementi, ar ekskluzīviem un vienā eksemplārā radītiem objektiem. Tas padara Art Decco unikālu un neatkārtojamu. 

Art Decco stila virtuves mēbeles dizains

Kā ienest Art Decco savas virtuves iekārtas dizainā?

 • Svarīga iezīme, kas virtuves iekārtas padara raksturīgas Art Decco, ir aci piesaistoši aksesuāri. Zelta, sudraba un hroma rokturi, kā arī pieskaņotas krāsas ūdens maisītāji. Papildus šīs krāsas lieto dekoros un traukos, kuri kalpo kā dizaina elementi. 
 • Noteikti jāmin krāsu palete. Ieteicamās krāsas virtuvei ir sinepju dzeltens, lavandas toņi, bordo un tumši zils, kas būs lielisks akcens gan fasādes, gan sienas paneļa dizainā. 
 • Līdzīgi kā skandināvu stilam, arī Art Decco ir raksturīgas minimālistiskas plaknes, aiz kurām paslēpti gudri uzglabāšanas risinājumi, lai kopējā dizainā izceļas sulīgas krāsas un smalkas detaļas ornamentos, kā arī citi aksesuāri. 
 • Kamēr fasādes ir ieteicams izvēlēties vienā tonī, virtuvi vēlams kombinēt ar ornamentiem sienas panelī vai grīdas seguma izvēlē. Vēl lielisks risinājums ir rakstus integrēt virtuves salas dizainā. 
 • Papildus akcentam svarīgs virtuves telpas elements ir gaismekļi. Gan darba virsmas apgaismojums, gan kopējais virtuves apgaismojums.

 

LOFT STILA VIRTUVES IEKĀRTAS DIZAINĀ 

Loft stila virtuves iekārtas dizainsMūsdienās ļoti populārs ir kļuvis Loft interjera stils, kurš raksturīgs atvērta plānojuma dzīvokļiem ar augstiem griestiem. Šis stils ataino “vecā” un “jaunā” harmoniju. Restaurēti elementi, ķieģeļu sienas un raupjas virsmas iezīmē jau gadiem skartus elementus, savukārt, atsegtas caurules un jauni, moderni materiāli ienes visu jauno telpā. 

Loft stila virtuves mēbeles dizains

Veidojot virtuves dizainu Loft stilā ir vairāki ieteikumi, kas šo stilu atspoguļos tieši viruves mēbelēs. 

 • Krāsu palete dalās trīs daļās, kur viens no variantiem ir izmantot baltas virtuves fasādes vai sienas apdari kombinācijā ar pārējiem dizaina elementiem. Otrs variants ir pelēko toņu sajaukums, kur gan sienas, gan grīdas apdare radīta imitējot betonu, kā arī fasādēs un citos elementos pastāv tikai pelēkas nokrāsas. Kā trešais variants ir melnās krāsas integrēšana Loft stila virtuves dizainā. Melns ļoti labi saskan ar ķieģeļu sarkano un metāliskiem, vecinātiem elementiem. 
 • Vēl raksturīgi ir integrēt masīvoka vai tā imitācijas darba virsmas, vai, piemēram, atvērtos plauktus ar koka tekstūru. Izcils elements būtu arī vecināta vai kā citādi apstrādāta koksne, kura piedod senu noskaņu kopējam virtuves dizainam. 
 • Darba virsmas izvēle lielākoties krīt uz kādu no dabīgajiem materiāliem, kā granīts vai kvarcs, kurš ienes gludu un tīru plakni, parasti pelēkos toņos. Virtuves darba virsma bieži vien ir galvenais akcents kopējā telpā, kā arī akmens tekstūras lieliski iederas virtuves salas dizainā. 
 • Pamanāmu akcentu Loft stila virtuves iekārtas dizainā var piedot ar rokturiem – metāliski, melni vai ar rūsas imitācijas toņiem, labi saskanēs ar atsegtām cauruļu sistēmām un pieskaņotu sadzīves tehniku. 
 • Lai papildinātu atsegtās caurules, skapīšu risinājumos var izmantot alumīnija rāmju stikla fasādes, kuras kombinē ar koksnes imitācijas plauktiem. Stikla virtuves skapji bieži tiek arī papildināti ar LED virtuves apgaismojumu. 

KAS IR JAPANDI STILS?

Japandi stila virtuves iekārtas dizainsJapandi stils cēlies no mūsdienīgām līnijām skandināvu stilā, sajaukumā ar elegantu, bet tajā pašā laikā ļoti funkcionālu Japāņu estētiku. Japandi ir viss par minimālismu, aicinošu un mājīgu telpu, kurš radīts izmantojot tikai mierīgas krāsas. Tādēļ arī šis stils ir bagāts ar dabas iedvesmotām tekstūrām un materiāliem. 

Kas būtu jāievēro Japandi virtuves iekārtas dizainā?

 • Galvenais nosacījums veidojot Japandi stila virtuves ir izmantot jau iepriekšminētos dabas toņus un tekstūras. Virtuves fasādes ar koka imitācijas tekstūru un krēmīgu toņu kombinācijām ir ļoti raksturīgs risinājums. Gaiši krāsu salikumi gan apdarēs, gan virtuves mēbeles risinājumos. 
 • Šī stila būtība slēpjas ļoti lielā kārtībā, tādēļ ir svarīgi virtuves iekārtas konstrukcijā iekļaut pārdomātus un praktiskus uzglabāšanas risinājumus, kuri paslēpti aiz maigām fasādēm. 
 • Lai radītu minimālistisku un sakārtotu iespaidu, fasādes  izvēlas bez rokuriem, bet lieto alternatīvus risinājumus, kā CL profila rokturi un “push to open” sistēmas. 
 • Gaiša akmens darba virsma būs viens no svarīgiem dabas materiālu elementiem, ko iekļaut Japanadi stila virtuves dizainā. Galda virsmas virtuvei mūsdienās var izgatavot no visdažādākajām akmens tekstūrām un toņiem, kas ļauj savu virtuves iekārtas dizainu radīt unikālāku.  
 • Atvērtās plauktu sistēmas ir labs veids kur izvietot dizaina akcentus, kā dzīvos augus, stikla, metāla vai māla traukus un vāzes. Bieži Japandi stila telpas tiek papildinātas ar dažādiem dabīgiem pinumiem vai tekstīlijām.