Skip to main content

Lai izsapņotais virtuves projekts neatduras pret praktiskiem ierobežojumiem

Daudziem no mums, izsapņojot savu jauno māju, pirmā telpa, kas ienāk prātā ir tieši virtuves zona. Ne velti, jo tieši virtuvē ikdienā norit vislielākā rosība – tiek gatavotas maltītes, pildīti mājasdarbi, tiek vestas gan nopietnas, gan arī nenopietnas sarunas. Ļoti bieži gan izsapņotais virtuves projekts atduras pret praktiskiem ierobežojumiem. Lielākoties šie ierobežojumi, kas neļauj pilnībā realizēt iecerēto virtuves projektu, saistīti ar jau izbūvētajām  inženierkomunikācijām – gāzi, ūdensvadu, kanalizāciju, elektrību un gaisa vadu izvadu.

Arens dizaineri atzīst – 70% gadījumu, izstrādājot jaunu virtuves projektu, nākas daļēji vai pilnībā pārplānot inženierkomunikācijas virtuves zonā, lai pilnvērtīgi varētu realizēt visas klienta vēlmes un ieceres. Tas savukārt nozīmē  – papildus izmaksas un laika ieguldījumu klientam inženierkomunikāciju pārbūvē.

Reizēm, pārbūvēt inženierkomunikācijas mājā ir ļoti sarežgīti un no izsapņotā virtuves dizaina daļēji nākas šķirties.  Tomēr labā ziņa ir tā, ka būvējot jaunu māju, vai veicot kapitālo remontu esošajā mājoklī, visas inženierkomunikācijas ir iespējams izplānot pirms mājas būvniecības uzsākšanas laicīgi griežoties pie speciālistiem, kas ieteiks veiksmīgāko inženierkomunikāciju izbūvēšanu jaunajā mājoklī.

Īstais laiks virtuves zonas plānošanai

Būvējot savu māju, piemērotākais laiks virtuves zonas plānošanai noteikti ir –  jo agrāk, jo labāk! Pēdējo gadu laikā, Arens dizaineri ir novērojuši ļoti pozitīvu tendenci – klienti vēršas pie mums vēl jaunās mājas plānošanas stadijā, nākot uz konsultāciju ar izstrādātajiem arhitekta rasējumiem. Tas ļauj dizaineriem pilnībā realizēt visas kienta ieceres un virtuves dizainu jaunajā mājoklī padarīt īpašu un unikālu. Dizaineri ne tikai veic virtuves izvietojuma un dizaina izstrādi, bet arī rūpīgi plāno un izstrādā inženierkomunikācijas shēmu klienta virtuvē, pēc kuras mājokļa būvnieki var vadīties, veicot inženiekomunikāciju izbūvi virtuves zonā.

Svarīgi aspekti, kurus būtu jāapsver pirms jaunās mājas būvniecības

Domājot par virtuves zonas plānošanu jaunajā mājoklī, ir svarīgi apsvērt virtuves zonas atrašanās vietu pašā mājā. Ja virtuve patiesi ir Jūsu mājas centrs, tad arī tās izvietojumam mājā vajadzētu būt atbilstošam. Virtuves zona Jūsu mājā var tikt realizēta dažādās variācijās:

  1. Virtuve, kā atsevišķa telpa, noslēgta no pārējās mājas zonām.
  2. Daļēji atvērta virtuve, kurā ieplānots kāds atdalošais elements starp virtuves darba zonu un dzīvojamo istabu, piemēram, virtuves sala vai skapis.
  3. Atvērta virtuve, kas pilnībā saplūst ar dzīvojamo telpu.

Ko nozīmē veikmīgs virtuves zonas plānojums?

 

Par veiksmīgu virtuves zonas plānojumu, mūsu Arens dizaineru komanda noteikti uzskata virtuves projektu, kurā pilnībā iespējams realizēt visas klientu ieceres un izsapņotās idejas.

Šādā plānojumā visas inženierkomunikācijas atrodas tām paredzētajā vietā un nav nepieciešams daļēji upurēt virtuves dizainu un funkcionalitāti, lai izstrādāto virtuves projektu pielāgotu neparocīgi izvilktām komunikācijām. Veiksmīgs virtuves plānojums ir arī ergonomisks un tajā vissīkākajās niansēs ir padomāts, lai darbošanās virtuvē būtu ērta un parocīga. Nav divu vienādu ģimeņu un nav divu vienādu virtuvju. Katra virtuve tiek plānota atbilstoši mājokļa īpašnieku dzīvesveidam un ģimenes ieradumiem.

Vai pašlaik būvē vai izstrādā plānu sava jaunā mājokļa būvniecībai?

Piesakies bezmaksas dizaina konsultācijai, kurā saņemsi atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par virtuves zonas plānošanu, idejas unikāliem dizaina risinājumiem un iepazīsies ar jaunākajām aktualitātēm materiālu izvēlē, kā arī tehnikas un santehnikas piedāvājumiem.