Skip to main content

Smelies idejas kā virtuves salu padarīt par funkcionālu virtuves sastāvdaļu un pārdomātu dizaina elementu Tava mājokļa interjerā.

Virtuves sala ir brīvi stāvoša mēbeļu iekārta, kas paredzēta, lai uzlabotu gan virtuves zonas gatavošanas funkcionalitāti, gan arī tās vizuālo estētiku. Lai gan tradicionāli virtuves sala ir taisnstūrveida,  pašlaik tās tiek plānotas visdažādākajās formās un izmēros.  Virtuves salai funkcionāli ir patiesi ļoti plašs pielietojuma spektrs –  to iespējams izmantot kā brokastu baudīšanas vai gatavošanas zonu, paredzēt kā papildus vietu mantu uzglabāšanai, vai pat izmantot kā sadalītāju starp virtuvi un dzīvojamo zonu.

 

Virtuves sala – vieta kopā sanākšanai

Ne velti ir teiciens, ka visas ballītes sākas un beidzas virtuvē. Virtuves sala ir ideāli piemērota ģimenes un viesu kopā sanākšanai, dzīvojamajā telpā radot vietu ap kuru pulcēties brīvā un nepiespiestā atmosfērā.  Salīdzinājumā ar formālo ēdamgaldu, virtuves salas bāra krēslu sēdvietas ir ērta vieta, kur viesiem piesēst, kamēr tiek gatavota maltīte un uzkodas vai pat pavadīt visu vakaru sirsnīgās sarunās, it īpaši, ja to papildina lieliski atdzesēti dzērieni no tuvējā vīna dzesētāja.

Šīs Arens virtuves īpašnieki īpaši vēlējās, lai virtuves sala kalpotu, kā vieta, kur pavadīt laiku kopāar ģimeni un draugiem, tādēļ virtuves sala tika izplānota, lai tai visapkaŗt varētu izvietot bāra krēslus. Šīs virtuves dizains ir arī lielisks piemērs, kā ar materiālu palīdzību iespējams atdalīt virtuves salas gatavošanas zonu no ēdamzonas.

Šo Arens virtuvi vari apskatīt mūsu galerijā.

Virtuves salā kā galvenā darba zona maltītes gatavošanai

Šāds virtuves stils noteikti ir iecinīts daudzos mājokļos gan pasaulē, gan arī mūsu pašu – Latvijas mājokļos. Ja ir vēlme pēc lakoniska, tīra un ekskluzīva dizaina, virtuves skapīšus iespējams veidot kā vienotu skapju sistēmu, kas veidots no vairākiem virtuves penāļiem. Šādā risinājumā virtuves sala nepieciešama kā darba zona produktu sagatavošanai un maltītes pagatvošanai.

Šī Arens virtuve uzskatāmi parāda – sala kā darba zona var būt arī ļoti tīra, nepiebāzta. Tas panākts gan ar salas materiāla izvēli, gan izlietnes un jaucējkrāna dizaina, gan arī virsmā slēpto rozeti.

Šo Arens virtuvi vari apskatīt mūsu galerijā.

Virtuves sala kā telpas galvenais akcents

Virtuves salai ir ne tikai funkcionāla loma telpā. Kā uzskatāmi parāda šis Arens virtuves dizains, viruves sala var būt centrālais dizaina elements, kuram pārējās telpas interjera detaļas tiek pakārtotas. Šai Arens virtuves salai izvēlēta ekskluzīva granīta virsma, kurā iestrādāta gan izlietne, gan arī Neff plīts virsma ar nosūcēju.  Lai gan pati virtuves sala ir neitrālā gaišā tonī, Arens dizainers izvēlējies salao cokolus no spoguļa, radot peldošas salas efektu.

Šo Arens virtuvi vari apskatīt mūsu galerijā.

Virtuves sala, kurā askētiski paslēpts viss nepieciešamais ērtai ikdienai virtuvē

Šī gandrīz 7m garā virtuves sala demo dzīvoklī projektā ”Merks Vieturdārzs”  veidota tā, lai salas skapīšos un atvilktnēs mājokļa īpašniekiem būtu ērti glabāt visu ikdienā nepieciešamo, neizpildot virtuves virsmu ar liekām mantām un priekšmetiem. Šīs virtuves sala lepni sagaida katru, kas ienāk pa mājokļa durvīm, jo aizņem pusi no telpas kopējā garuma.

Šo Arens virtuvi vari apskatīt mūsu galerijā.

 

Virtuves sala ar brokastu leti

Kas gan īsti ir brokastu lete? Pavisam vienkārši, īpaši atvēlētas vieta virtuves salā, pie kuras izvietot bāra krēslus, lai pie tās varētu ērti baudīt savu rīta maltīti.

Attēlā redzammā Arens virtuves sala, pie kuras papildus piestiprināta brokastu lete ir lielisks piemērs, kā virtuves salu integrēt telpā, atvēlot vietu gan maltītes gatavošanai, gan arī tās baudīšanai.

Šo Arens virtuvi vari apskatīt mūsu galerijā.

 

Virtuves sala, kas atdala dzīvojamo telpu no virtuves

Virtuves sala bieži vien tiek izvēlēta, lai palīdzētu atvērtā plānojuma mājokī radīt pārdomātu telpu zonējumu, piemēram, atdalītu virtuves gatavošanas zonu no pārējās dzīvojamās telpas. Kā redzams attēlā, šajā Arens virtuves dizainā virtuves sala patiesi atdala gatavošanas zonu no ēdamzonas un viesistabas telpas daļas. Tajā pašā laikā, ir saglabātas visas atvērtā plānojuma priekšrocības, telpas plašums un gaisīgums.

Šo Arens virtuvi vari apskatīt mūsu galerijā.

 

Virtuves sala arī neliela izmēra telpām

Vai virtuves sala pieprasa plašas telpas? Ne vienmēr. Šajā ”Merks Viesturdārzs” projekta dzīvoklī sala ieprojektēta domājot par telpas specifiku – dzīvojamās zonās salīdzinoši šauro un garo telpu un logu izvietojumu tajā. Tā kā skaistākais skats mājoklī paveras tieši caur logiem, kas izvietoti pretim virtuves zonai, Arens dizainere izlēma izvietot plīts virsmu tieši salā, lai gatavojot maltīti mājokļa īpašnieki varētu baudīt skaisto skatu.

Atsevišķi vērts izcelt tieši salas dizaina risinājumu, kurā ļoti veiksmīgi apvienoti dažādi materiāli un tekstūras, radot ļoti vieglu un pārdomāta dizaina rezultātu visai virtuvei. Virtuves sala sastāv  no darba zonas, kas izvēlēta neitrāli baltā krāsā. Ļoti mājīgu un siltu akcentu dod māsivkoka brokastu lete, kura škietami peld. Šis efekts  panākts, izvēloties stikla paneli, uz kuras darba virsma novietota, papildus radot vieglu un elpojošu sajūtu telpā.

Šo Arens virtuvi vari apskatīt mūsu galerijā.

 

Liela virtuves sala, kas saplūst ar telpu

Pārdomāti izvēloties materiālus un to toņus, arī lielu virtues salu var padarīt ļoti vieglu un neitrālu, ja dzīvojamajā telpā ir vēlme radīt gaišu un tīru telpas interjeru.

Šī Arens virtuves sala tiek lietota gan kā darba zona, gan ēdamgalds, gan arī telpas atdalošā mēbele. Sala veidota no kvarca bāzes akmens masas Ceaserstone, pieškirot telpai ļoti kvalitatīva un pārdomāja dizaina sajūtu. Izlietnes jaucējkrāns apzināti izvēlēts melnā krāsā, sasaucoties ar citiem aksesuāriem telpā.

Šo Arens virtuvi vari apskatīt mūsu galerijā.

 

Virtuves sala L veida virtuvei

Virtuves sala L veida virtuvē ir lielisks veids, kā veidot telpā zonējumu un padarīt virtuvi mājīgāku. Šajā Arens virtuvē jaunajā projektā ”Mežaparka Rezidences” piedomāts, lai darbošanās virtuvē būtu ērta un patīkama. Virtuves salā izvietota plīts virsma ar nosūcēju un iepretim, pie loga atrodas izlietne, kas paver brīniškīgu skatu pa logu.  Arens dizainere atvēlējusi telpu arī bāra krēsliem, pie kuras baudīt rīta kafiju un sagatavoties dienai.

Šo Arens virtuvi vari apskatīt mūsu galerijā.

 

Pavisam moderna virtuves sala

Virtuves salu iespējams savienot arī ar ēdgaldu, kā to izplānojusi Arens dizainere šajā virtuves dizaina risinājumā, bāra krēslu vietā dodot priekšroku zemākiem krēsliem. Šāds risinājums lieliski iederas modernā un mūsdienīgā mājokļa interjerā. Šajā virtuvē virtuves zona un ēdmazona ir integrētas, veidojot ļoti unikālu rezultātu.

Šo Arens virtuvi vari apskatīt mūsu galerijā.

 

Virtuves sala ar stiklotām fasādēm

Virtuves salas dizaina risinājumiem pašlaik tiešām nav ierobežojumu. Galvenais, lai virtuves iekārta sagādā prieku un kalpo tās īpašniekiem ilgtermiņā. Šī virtuves sala ir lielisks piemērs, kā jaunākās dizaina tendences integrēt virtuvē tā, lai tā savu aktualitāti nezaudētu vismaz nākamos 10 gadus.

Šo Arens virtuvi vari apskatīt mūsu galerijā.