Skip to main content

Katras virtuves pirmsākumi meklējami rūpīgā projekta izstrādes procesā. Lai gala rezultāts būtu gan prakstisks tā saimniekam, gan piemērots maciņa saturam, ir svarīgi izvērtēt pieejamos variantus un iespējas.

Virtuves iekārtas dizains ar lamināta darba virsmu

Šī ir Arens dizaineres Madaras gala vizualizācija virtuves iekārtas pasūtījuma dizainam.

SĀKOTNĒJĀS VĒLMES

Uzsākot virtuves iekārtas plānošanu, katrs klients dalās ar savu vīziju un sev nepieciešamajām vēlmēm. Kopā ar dizaineri tiek pārrunāta pieejamā virtuves iekārtas cena, kā arī tālākā sadarbības procesā tiek izzināti klienta ikdienas ieradumi, kas nāk par pamatu veiksmīgam gala rezultātam. Konsultāciju laikā ir iespēja apmeklēt salonu un iepazīties ar visiem pieejamajiem virtuves iekārtas materiāliem un apskatīt salona sortimentu.

PLĀNOTAIS VIRTUVES BUDŽETS: 5 000 eur

GALVENĀS VĒLMES:

 • Masīvkoka darba virsma
 • Vairāki elementi un materiāli dabīgā koka tekstūrās.
 • Fasādes, kuras viegli kopt un uz kurām nepaliek pirkstu nospiedumi.
 • Maksimāli daudz atvilkņu bloku.
 • Stikla sienas panelis.

Virtuves iekārtas dizains ar stūra plaukiem

PLĀNOŠANAS PROCESS – DRAUDZĪGI KOMPROMISI UN PIEMĒROTĀKIE RISINĀJUMI

Lai maksimāli piekļautos uzstādītajām vēlmēm un budžetam, radās vairāki svarīgi kompromisi un izmaiņas.

 • Sākotnēji mājokļa īpašnieki vēlējās darba virsmu izstrādāt no masīvkoka, taču konsultējoties ar dizaineri par praktiskiem ikdienas procesiem, šis materiāls vairs nebija tik draudzīgs nākotnes projektam, jo masīvkoka virsmas ir daudz rūpīgāk kopjamas un uzturamas nekā citi materiāli. Lai nepazaudētu vizuālo vīziju par dabīgajām tekstūrām, izvēle krita uz koka imitācijas lamināta darba virsmas iekļaušanu virtuvē. Jāpiemin, ka šī izvēle arī ļoti ietekmēja pieejamo budžetu, jo lamināts ir ekonomiskāks virtuves virsmas materiāls.
 • Lai iekļautu pēc iespējas vairāk koka tekstūras dizainere radīja vairākus piemērus, kur tā tiek iekļauta gan sienas panelī, gan darba virsmas un atvērto plauktu materiālos. Tomēr redzot vizualizācijas mājokļa saimnieki izvēlējās gaišāku un tīrāki kopēji izskatu, kas atstāja koka imitācijas lamināta virsmu par akcentu.
 • Pirmais materiāls, kas atbilda vēlmei par pirkstu nospiedumu neesamību virtuves telpā, bija nanotehnoloģijas materiāls FENIX. Apskatot provizoriskās izmaksas bija skaidrs, ka šis materiāls pārkāps pieejamo līdzekļu robežu. Lai maksimāli radītu gan praktisku, gan vizuāli pievilcīgu fasāžu kopsaku, konsultācijas laikā, mājokļa saimniekus uzrunāja lamināts Sendre, kurš ir īpašs ar savu betonam līdzīgo krāsu salikumu un praktisko lietošanu.

Virtuves iekārtas izmaksas

 • Runājot par skapīšu saturu un kopējo konstrukciju, tika pieņemti vairāki lēmumi, kas padarīja virtuves iekārtas cenu pieejamu tās īpašniekiem. Pirmais bija ateikšanās no vairākiem atvilktņu blokiem, jo tās ir lielākas izmakas. Papildus augšējie virtuves skapīši ir izstrādāti ar vēršanās virzienu uz sāniem nevis uz augšu, lai ietaupītu uz virtuves furnitūras risinājumiem.
 • Praktiskākai ikdienas dzīvei virtuves iekārtas dizains tika papildināts ar lamināta sienas paneli, jo stikla panelis mājiniekiem prasītu vairāk rūpes. Jāmin, ka stikla panelis būtiski izmainītu arī virtuves iekārtas cenas diapozonu.
 • Vairākas vizulizācijas tika sagatavotas iekļaujot atvērto plauktu sistēmas. Taču rūpīgi pievēršot uzmanību mājinieku ieradumiem un apskatot ikdienas procesus, tomēr neizvēlējās atstāt plaukus, jo bija nepieciešama lielāka vieta mantu glabāšanai, kā arī izvēloties slēgtas konstrukcijas, atvieglojas tīrīšanas process.
 • Svarīgs plānojuma aspekts arī izrādījās mājoklī esošais tvaika nosūces izvads, pēc kura veiksmīgāks plānojums izrādījās novietot augšējos skapīšus labajā telpas pusē. Tas gan atviegloja virtuves skapīšu uzstādīšanu, gan ļāva veiskmīgi integrēt ledusskapi, bez īpašas skapja konstrukcijas.
 • Risinājumi, kurus paturēja neraugoties uz augstākām izmaksām bija iestrādātie CL profila rokturi, kuri ir praktiski un netraucēs gatavošanas procesu, kā arī iebūvēts LED apgaismojums.

Virtuves iekārtas dizainsPēc vairākām vizualizācijām un sortimenta apskates Arens salonā, kopējās projekta izmaksas sastādīja 5 057,13 eur.

Veicot virtuves iekārtas pasūtījumu Arens, tiek nodrošināta gan virtuves piegāde, gan mēbeļu uzstādīšana, gan tehnikas pieslēgšana. Šajā projektā tehniku klienti iegādājās citviet, taču Arens montieris veica pieslēgšanas darbus. Arens nodrošina pilna servisa pakalpojumus.

Kā veidojas kopējā virtuves iekārtas cena?

MONTĀŽAS SERVISS: 998,25 eur
PIEGĀDE: 96,80 eur
ARENS MĒBEĻU KOMPLEKTS: 4 012.08 eur

Jāpiemin, ka virtuves iekārtai izvēlēta standarta furnitūras komplektācija, kurā ietilpst baltas krāsas lamināta karkass, kas apstrādāts ar LaserTec tehnoloģiju papildus ūdens izturībai un ilgākai kopšanai. Atvilktnes un durtiņas aprīkotas ar kluso aizvēršanu.