Skip to main content

Ko mums atnesīs virtuves dizaina tendences 2023. gadā? Kas ir tās pieturas mūsu virtuves iekārtas dizainā, kurās nepieciešams piestāt? Virtuve ir ilgtermiņa ieguldījums, tāpēc ir svarīgi domāt ne tikai par šo brīdi, bet arī nākotni. Tā ir arī viena no pieturām mūsu 2023. gada tendenču apskatā. Arens dizaineri ir izcēluši vairākus ieteikumus un nianses, kurām šogad būs vērts pievērst uzmanību. 

JO “ZAĻĀK”, JO LABĀK

Ar katru jauno gadu pasaule iet tuvāk un tuvāk jauniem risinājumiem un idejām kā maksimāli domāt par vides pārmaiņām, tādēļ arī materiālu izvēle tieši virtuves iekārtas dizainā ir iespēja kā padarīt savu mājokli “zaļāku”. Šī pieeja kalpo par pamatu dabas tuvinātam dizainam, kas ienes zemes toņus virsmās, papildina virtuves dizainu ar koksnes tekstūrām, akcentē akmens virsmās esošās toņu spēles.

Pievēršot uzmanību “zaļākam” dzīves stilam, aktuāls kļūst Japandi stils, kurā apvienojušās Skandināviskās līnijas un minimālisms ar Japānas estētiku un praktiskumu. Maigas krāsas, silts un aicinošs noskaņojums, kurš izpaužas dabas tekstūrās un krāsu salikumos. Meklē atbilstošus materiālus un toņus mūsu sortimentā.

SIENAS PANEĻI IZVIRZĀS PRIEKŠPLĀNĀ

Virtuves dizaina tendences 2023

Ir lietas kas šajā sezonā mūs atstās, tie ir smalki flīzējumi un koši attēli sienas paneļu risinājumos. Virtuves iekārtas dizainā arvien vairāk aktuāli kļūst pieskaņoti sienas paneļi darba virsmām. Un it īpaši svarīgi ir maksimāli izmantot materiālus vienā plātnē, paslēpjot un novēršot uzmanību no salaiduma vietām.

Šī tendence rada kontrastu starp virtuves uzglabāšanas zonām un darba virsmām, vai tieši pretēji, sapludina tās, radot vienotu kopējo tēlu. Akmens darba virsmas lieliski kalpo šim nolūkam, jo ir viegli iespējams no vienas plātnes izveidot gan sienas paneli, gan darba virsmu.

BALTAS VIRTUVES AR ODZIŅU

Baltas virtuves vienmēr būs modē. Taču pagājušā sezona arvien vairāk ierasti balto papildina ar piesātinātiem toņiem. Šis gads neatpaliks. Biežāk parādīsies drosmīgi krāsu risinājumi tieši kombinācijās ar baltām virtuves fasādēm un gaišām telpām.

Šajā sakarā arī jāpiemin šī gada krāsu paletes aktuālākie toņi, kurus izvirzījuši pasaules līmeņa ražotāji un dizaineri. Pantone šogad ir izvēlējušies toni Viva Magenta, kurš izstaro optimismu un spēku, kas mūs iedrošina pieņemt drosmīgus lēmumus. Aerosolu zīmols Kryon šogad par savu gada krāsu ir izvirzījuši Spanish Moss, kura reprezentē spēcīgu saikni ar dabas spēku un ir piemērota gan vēso, gan silto kombināciju lokam. Savukārt, krāsu zīmols Sherwin-Williams šogad ierosina minimālistisku, mierīgu toni Redend Point. Piemērotu Japandi stila virtuvēm un interjeram.

Redend Point
Viva Magenta
Spanish Moss

PLAŠUMS ĢIMENISKĀM MALTĪTĒM

Jaunais dzīves ritms pēc pandēmijas ir vairāk pievērsis mūs kopīgiem brīžiem mājās, kā arī ieviesis jaunus ieradumus mūsu ikdienā, pavadot vairāk laika tieši virtuvē – strādājot, gatavojot, komunicējot. Tādēļ šogad dizaineri iesaka piedomāt pie plašas, ģimeniskas zonas virtuves telpā, kā elementu iekļaujot virtuves salu ar vairākām sēdvietām. Virtuves sala kalpos kā izcila vieta kur pulcēties ar ģimeni un draugiem, kā arī radīs papildus uzglabāšanas vietas un darba zonu.

Virtuves dizaina tendences 2023

ATVĒRTIE PLAUKTI KĀ GAISĪGS PAPILDINĀJUMS

Aizvien vairāk virtuves dizains iet uz minimālistiskām detaļām, sasaucoties ar iepriekš minētajiem dabas elementiem un Japandi stilu. Viena no tendencēm ir atvērtās plauktu sistēmas, kuras piedod gaisīgu odziņu virtuves iekārtas dizainam. Tas ir gan praktisks, gan estētisks risinājums, kuru var papildināt ar pieskaņotiem dekoriem vai izmantot kā lielisku organizācijas rīku virtuves telpā. Atvērtās plauktu sistēmas ir viens no elementiem, kas padara virtuves dizainu individuālu.

Virtuves dizaina tendences 2023

Uzzini vairāk par aktuāliem risinājumiem virtuves iekārtas dizainā bezmaksas konsultācijā ar Arens dizaineri