Skip to main content

Jauns gads – jauna sākums un vēlme savā mājoklī ienest ko svaigu un šim gadam aktuālu.  Kad runa ir par aktuālajām tendencēm virtuves dizainā, ļoti svarīgi paturēt prātā, ka atšķirībā no apģērba un interjera dizaina akcentiem, virtuve ir ilgtermiņa investīcija un tai savu aktualitāti vajadzētu saglabāt vismaz nākamos 10 gadus. Tieši tādēļ Arens dizaineri apkopojuši tās tendences virtuves dizainā, kuras droši varam ņemt līdzi ne tikai 2022. gadā, bet arī turpmākajos gados.

1. KRĀSAS UN KONTRASTI

Šis gads solās ienest virtuvē vēl vairāk krāsas. Tā kā pandēmijas laikā mājoklis ir kļuvis par lielāko iedvesmas devu mūsu ikdienā, arī virtuves dizainā parādīsies arvien vairāk kontrastējošu un personalizētāku risinājumu izmantojot nepierastu toņu gammu.
Baltās fasādes un dabīgie materiāli tiks papildināti ar zaļiem, ziliem un oranžīgiem krāsu salikumiem, kuri parādīsies ne tikai virtuves iekārtās, bet arī dzīvojamo telpu mēbelēs.

Katru gadu krāsu uzņēmumi un industrijas eksperti atklāj aktuālos toņus kas vislabāk atspoguļo pašreizējo periodu. Izvēlētās gada krāsas bieži vien balstās uz popkultūras, modes, tehnoloģiju un dizaina tendencēm visa pasaulē. Toņi un dažādās krāsas uztvere katram no mums ir ļoti dažāda un ar katru rezonē atškirīgi, tādēļ arī gada toņu izlase ir plaša, esam apkopojušo dažādu vadošo industrijas ekspertu piedāvājumus 2022. gada toņiem:

  • Aerosolou krāsu zīmols Krylon kā savu 2022. gada krāsu izvēlējušies koši zilganu nokrāsu ar nosaukumu Satin Rolling Surf. Tonis, kas iemieso “optimismu, stabilitāti un līdzsvaru”. Drosmīgā, atsvaidzinoši zilais tonis radīts, iedvesmojoties no dabas un sniedz mieru un labsajūtu gan iekštelpās, gan ārpus tām.
  • Krāsu industrijas vadošais spēlētājs Pantone kā savu gada toni pasludinājis PANTONE 17-3938 Very Peri . Šis violetais tonis izvēlēts ar mēŗki atspoguļot bezrūpīgu pārliecību un drosmīgu zinātkāri, kas rosina mūsu radošo garu.  Tonis izvēlēts, sniedzot iespēju novērtēt zilo toņu kvalitātes interjerā, papildus sniedzot  jaunu perspektīvu, kas ir aktuāla tieši pašreizējam laikam.
  • Amerikāņu vadošā krāsu zīmola Dunn-Edwards gada krāsas tonis Art and Craft ir silts un piezemēts tonis, kas atspoguļo patiesu atgriešanos pie dabas  interjera dizainā. Art and Craft DET682 ir maigs, izsmalcināts brūns tonis, kas akcentē riekstkoka toņa bagātību un sniedz mierīgu un balansētu sajūtu.
  • Premium krāsu zīmols Benjamin Moore par savu gada toni pasludinājis vēljoprojām tik ļoti aktuālo zaļo toni, šoreiz pavisam maigo, sudrabaini zaļo toni – October Mist 1495 , kas atspoguļo patiesu  krāsu harmoniju bez īpašas piepūles, vienlaikus iedvesmojot radīt unikālas krāsu kombinācijas interjera dizainā.
  • Arī krāsu zīmols Sherwin-Williams kā gada toni pasludinājis  pēdējo gadu laikā tik ļoti aktuālo zaļo toni – Evergreen Fog , šis uzņēmums gan izvēlējies nedaudz pelēcīgā nokrāsā, kas sniedz organisku un mierīgu noskaņu un ir lieliski piemērots kā dzīvojamās telpas un virtuves dizainā, tā arī guļaistabās.

 

2. DABA UN ILGSTPĒJA

Noteikti turpmāko gadu laikā visspēcīgākā un pamanāmākā aktualitāte ir atgriešanās pie dabiskiem un ilgtspējīgiem materiāliem, arī virtuves dizainā.  Dabas tēma interjera dizainā patiesi 2022. gadā ir nonākusi priekšplānā. Gan dizina izstādēs visā pasaulē, gan arī specializētajos dizaina drukas  izdevumos, par videi draudzīgu interjeru tiek runāts arvien vairāk un biežāk. No futūristiskas, ļoti atsrādādas virtuves dizaina, esam apgājuši apli un nonākuši atpakaļ uz vienkāŗsiem, nesamākslotiem materiāliem,  un virtuves dizaina risinājumiem, kas tiecas pēc  autentiska īstuma.

 

Tas nebūt nenozīmē, ka atriežamies pilnībā pie koka tekstūrām, taču noteikti ir vērts pievērst pastiprinātu uzmanību materiālu sastāvam un to ilgstpējai. Papildus, koka tekstūras ir lieliski iespējams kombinēt ar uzmundrinošiem un dzīvespriecīgiem toņiem, radot dinamisku, tai pat laikā arī nosvērtu sajūtu telpā.

3. ŠEIKER STILA ATSAUCES

Šim virtuves stilam raksturīgas ”ierāmētas” durtiņu fasādes, jeb fasādes ar profiliem. Lai gan šis virtuves stils Latvijā vēl joprojām nav tik izplatīts, pasaulē šī patiesi uzskatāma par klasisku virtuves dizainā. Pašlaik šeiker stila atsauces virtuves dizainā  atguvušas savu popularitāti, kā arī ieņēmušas jaunas, svaigas aprises. Tas skaidrojams ar to, ka  šī stila virtuves līnijas ir vienkāršas un saprotamas, un kā jau iepriekš minēts, ilgtspējīgas, pārbaudītas un  nepārspīlētas ir tieši tās vērtības, kas patiesi ir aktuālas šajā gadā. 

Lai gan šeiker stils uzskatāms par klasiku, tuvāko gadu laikā it īpaši aktuāli ir šajā silā ienest jaunas krāsas, kā arī atsauces uz citiem interjera stiliem, padarot citādi ļoti eleganto virtuves stilu daudz brīvāku, gaisīgāku un rotaļīgāku. 

 

4. BĀRS VIRTUVĒ

Virtuve noteikti nav tikai par ēdiena gatavošanu, bet arī par īpašiem rituāliem Jūsu ģimenē. Piemēram, pašlaik arvien izplatītāk arī Latvijā kļūst atvēlēt īpašu vietu kafijas automātam – virtuvē paredzot īpašu kafijas staciju.  Rietumeiropā teju katrā virtuvē atradīsiet  – brokastu pieliekamo, kas ir īpaša glabātuve veselai ēdienreizei –  kafijas automātam, tējkannai, kā arī brokastu bakalejai. Noteikti vēljoprojām aktuāli ir virtuvē izgatavot bāra skapi, kurā izvietot gan īpašu vīnam paredzētu uzglabāšanas ledusskapi, gan arī skaistus stikla plauktus skaisto glāžu glabāšanai. 

Bārs, brokastu pieliekamais, slēptā virtuve, mini virtuve, pieliekamais, lai kādu arī apzīmēju pieškirtu šim virtuves risinājumam tā pielietojums ir diezgan skaidrs – atvēlēt atsevišķu glabāšanas vietu Jūsu vēlamajam rituālam mājās. 

Šādu bāru iespējams paredzēt gan kā daļu no virtuves, gan arī kā pilnīgi atsevišķu mēbeli, piemēram, kā savienojošo daļu starp virtuvi un dzīvojamās telpas zonu.  Ja mājoklī iespējams atvēlēt papildus vietu bāra skapim vai brokastu pieliekamajam, šis ne tikai būs vizuāli ļoti iespaidīgs papildinājums interjerā, bet arī ļoti praktisks no organizatoriskā viedokļa.

 

5. PĀRDOMĀTS APGAISMOJUMS

Apgaismojumam virtuvē ir patiesi svarīga loma. Apgaismojums virtuves zonā var pildīt gan funkcionālu lomu, gan palīdzēt radīt vēlamo atmosfēru telpā. Ar apgaismojuma palīdzību iespējams radīt arī ļoti pārdomātus un efektīvus interjera akcentus. Pašlaik arvien lielāku popularitāti jau atkal sāk  ieņemt stikla fasāžu iekļaušana virtuves dizainā. Stikla plauktus ļoti veiksmīgi ir papildināt ar  kvalitatīvu apgaismojumu, radot izsmalcinātu un ļoti gaisīgu rezultātu ne tikai virtuves zonā,  bet arī kopējā  dzīvojamajā telpā. 

Ideālā gadījumā, virtuves zonā pieejams arī bagātīgs dabīgā apgaismojuma daudzums, taču, ja šādas iespējas nav, lielisku efektu var panākt arī kopā ar virtuves dizaineri plānojot apgaismojuma avotus virtuvei, kas nodrošinātu visas 3 nepieciešamās funkcijas – gan funkcionālās, gan noskaņas, gan arī akcenta. 

Kad runa ir par apgaismojumu virtuvē, iespējas ir ļoti plašas. To iespējas iestrādāt ne tikai zem virtuves augšējiem skapīšiem, iekšā plauktos, bet arī, piemēram papildināt dizainu ar cokola apgaismojumu.