Skip to main content

Virtuve mājoklī ir viena no pamatīgākajām investīcijām, tādēļ bieži vien priekšroku dodam klasiskām un pārbaudītām vērtībām. Taču svarīgi arī atcerēties, ka virtuve ir telpa, kurā pavadam lielu daļu sava laika. Tieši tādēļ ir būtiski, ka šajā telpā jūtaties labi un izvēlētais virtuves dizainas sasaucas ar Jūsu personību un dzīvestilu. Virtuves dizainam noteikti būtu jāiedvesmo un jārada prieku tās īpašniekiem.

Tieši tādēļ mūsu Arens dizaieri, rūpīgi sekojot līdzi virtuves dizaina tendencēm, ir apkopojuši 5 ieteikumus, kā padarīt virtuves dizainu nedaudz īpašāku un unikālāku.

 

1. INTEGRĒTS VIRTUVES DIZAINS

Virtuve kā hameleons? Kāpēc gan ne! Ja ierobežotā telpā ir jāizplāno gan virtuves zona, gan jāatvēl pietiekoši daudz vietas arī dzīvojamai un atpūtas zonai, tas patiesi var būt pamatīgs izaicinājums. Izcils risinājums ir integrēts virtuves dizains, kas nemanāmi iekļaujas kopējā zonā un reizēm pat uz pirmā acu uzmetiena neizskatās pēc virtuves. Kā padarīt virtuvi pēc iespējas neuzkrītošāku, saglabājot tās dizainu un eleganci? Viens no veiksmīgākajiem paņēmieniem ir izvēlēties fasādes un darba virsmas toņus, kas nevis izceļas, bet saplūst ar pārējo telpas interjeru. Liela nozīme ir arī virtuves formai. Šajā gadījumā visveiksmīgāk ir izvēlēties skapīšus, kas sniedzas līdz pat grieztiem, kā arī rokturus, kas ir teju vai neredzami. Attēlā redzamā virtuve projektā ”Merks Viesturdārzs” tika projektēta, lai tā nemanāmi inegrētos kopējā dzīvojamajā zonā un aizņemtu pēc iespējas mazāk vietas, tādējādi atvēlot vairāk vietas tieši atpūtas zonai.

2. NEGAIDĪTI KRĀSU AKCENTI

Viena no pēdējo gadu top tendencēm noteikti ir spilgitie toņi virtuvē. Taču, ja ir uztraukums, ka izvēlētais krāsu tonis ar gadiem var nogurdināt vai apnikt, mudinām klientus būt drosmīgiem ar mēru, piemēram, izvēlēties akcenta toni, virtuves skapīšu karkasam. Šāds risinājums ir izcils pārsteiguma moments, un pat viss atturīgākajam virtuves dizainam  piešķirs pavisam unikālu piesitienu. Skapīšu karkasu iespējams nokrāsot jebkurā no 200 NCS krāsu skalas toņiem, tādejādi varat izvēlēties pavisam unikālu un sev tīkamu toni. Arens dizainere Natāliju šādu risinājumu spējusi radīt ārēji atturīgai un pat aukstai virtuvei, kas ieturēta lakoniskos melni baltajos toņos. Attēlā redzamais virtuves dizains tika radīts dzīvoklim jaunājā projektā ”Merks Viesturdārzs”, kurā škietami  minimālistiskais dizains tiek momentā atdzīvināts, atverot virtuves skapīšu durvis.

 

3. VIRTUVES SIENAS PANEĻI

Veiskmīgi pieskaņots sienas panelis virtuvei pieškir tūlītēju eleganci un rada pārdomātāku kopējo virtuves dizainu. Ierasti, sienas paneļi tiek izgatavoti no stikla, taču arvien lielāku popularitāti pēdējā laikā iegūst sienas paneļi, kas sasaucas ar izvēlēto virtuves darba virsmu. Piemēram, ja darba virsmai izvēlēta koka imitācija no lamināta, arī sienas paneli iespējams izgatavot no ļoti līdzīga vai identiska materiāla. Tieši tādu pašu risinājumu piedāvā arī akmens virsmu materiāli, no kuriem iespējams izgatavot gan neliela izmēra paneli, gan arī paneli, kas noklātu pat visu sienu. Mūsu izvēlētājā piemērā no projekta ”Nordic Villages’‘ virtuves panelis sasaucas ne tikai ar darba virsmu, bet arī ar atvērtajiem plauktiņiem, padarot virtuvi par patiesu dizaina šedevru, kuru iespējams panākt ļoti saprātīgā budžetā.

 

4. STIKLA FASĀDES

Tonētas, raskatainas, klasiskas, industriālas. Stikla fasādes virtuvē pašlaik ir ļoti aktuāls dizaina elements. Veiksmīgi integrētas stikla fasādes virtuvē sniegs ne tikai tulītēju šiku, bet arī padarīs virtuves šķietami vieglāku un gaisīgāku un elegantāku. Arens sortiments pēdējo mēnešu laikā papildināts ar dažādiem jaunāko diazina tendenču fasāžu risinājumeim, tai skaitā neskaitāmiem stikla risinājumiem ar kuru palīdzību iespējams izveidot patiesi unikālu virtuves dizainu. Ja tomēr nevēlaties, ka viss skapīšu saturs nepārtraukti atrodas visiem redzams, labs risinājums ir tumši tonēts stikls vai pat stikls ar oriģinālu rakstu, caur kuru plauktiņu saturs ir teju pamanāms.

5. IERĀMĒ SAVU VIRTUVI

Pasaulē viens no populārākajiem virtuves stiliem – ”Shaker” stiliem, kas lielākoties asociējas ar klasisku virtuves dizainu nu kļuvis aktuāls ar modernā stila piekritējiem. ”Shaker” stilam raksturīgi virtuves fasāžu risinājumi ar neuzkrītošiem papildus rāmju profiliem, kas virtuves dizainam sniedz izteiktu izsmalcinātību un pamatīgumu. Arvien vairāk šis stils tiek adoptēts arī mūsdienu modernajiem mājokļiem, kuros virtuves rāmju fasādes tiek krāsotas spilgtos toņos un klasiskie ierāmētie plaukti tiek papildināti ar dažādiem atvērto plauktu risinājumiem. Arens sortimentā pieejama ļoti plaša rāmju profila fasādes, kuras iepsējas nokrāsot jebkurā no 200 NCS krāsu toņiem, tādējādi iegūstot virtuves dizainu, kas gan stilistiskinenovecos, gan arī būs ļoti mūsdienīgs un aktuāls.

Atklāj savu personību detaļās vai kopainā – svarīgākais, ka virtuve Jums labi kalpo un sagādā gandarījumu ilgtermiņā.