Skip to main content

Tradicionālā virtuves dizainā noteikti slēpjas sava īpašā burvība – šis virtuves stils ir nemainīgi elegantas un izsmalcināts, kā arī formāls un mājīgs vienlaikus.

 

Ja arī savās mājās vēlies ienest tradicionāla dizaina vēsmas, esam apkopojuši Arens dizaineru ieteiktos elementus un aspektus, kam pievērst uzmanību, plānojot savu jauno virtuves iekārtu, lai izvēlētais dizaina virziens virtuvē tiktu pilnvērtīgi izturēts un radītu pārliecinošu rezultātu.

Tradicionāls virtuves dizains noteikti raksturojams kā pretpols moderna stila virtuves iekārtām, kas, lai gan iedalāmas daudzos un dažādos stilos, kopā tiecas uz minimālistisku un vienkāršotu formu, vairāk akcentu liekot tieši un mēbeļu funkcionalitāti telpā.

Turpretim, tradicionāla dizaina virtuves iekārtās fokusā ir detaļas, dažādi dekoratīvie elementi, un tipiski šim stilam raksturīgie materiāli.

 

1.DABĪGI TOŅI UN TEKSTŪRAS

Tradicionālas virtuves viens no vienojošajiem elementiem ir tās salīdzinoši neitrālā toņu palete – balts, maigs krēma tonis vai neuzbāzīgi pasteļu toņi.  Noteikti gan krāsu, gan tekstūru ziņā vērts paturēt prātā – tradicionālai virtuvei daudz labāk piestāvēs dabīgi materiāli un tekstūras. Šajā virtuves stilā tās noteikti nespēlē galveno lomu, bet gan izceļ izvēlētos dekoratīvos elementus.

 

2. PROFILĒTAS VIRTUVES FASĀDES

Tradicionālas virtuves stilu noteikti var atpazīt pēc to fasādēm, kuras sastāv no daudzām, niansētām detaļām radot bagātīgu un izsmalcinātu rezultātu. Viena no šīm detaļām noteikti ir fasāžu greznie profili, sniedzot virtuves dizainam papildus multidimensionalitāti un izsmalcinātību.

 

3. STILĀ IETURĒTI SADZĪVES TEHNIKAS RISINĀJUMI

Lai izvēlētais virtuves stils virtuvē tiktu izturēts ikkatrā detaļā, liela loma ir arī izvēlētajai virtuves sadzīves tehnikai un santehnikai, piemēram, izvēloties ‘’vintage’’ stila plīts virsmu un cepeškrāsni. Arī tvaika nosūcēja dizainam ir svarīga loma. To iespējams gan paslēpt aiz īpaši grezna dekoratīva elementa, gan arī izvēlēties tradicionāla stila brīvstāvošu nosūcēju, kas lieliski papildinās kopējo virtuves noskaņu.

 

4. DARBA VIRSMA AR MARMORA TEKSTŪRU

Tradicionālam virtuves stilam noteikti vispiemērotākās būs tieši dabīgā akmens darba virsmas ar marmora tekstūru. Pašlaik arī dabīgā akmens sortiments ne tikai tekstūru, bet arī budžeta diapazonā ir ļoti plašs un nebūt nenozīmē, ka izvēloties savā mājoklī attīstīt tradicionālu stilu, nāksies investēt pamatīgus līdzekļus akmens darba virsmas iegādei. Lieliska alternatīva salīdzinoši dārgajām granīta un marmora darba virsmām būs kompozītmateriāls – kvarcs.

 

5. ZELTS, MISIŅŠ, BRONZA

Zelta, misiņa vai bronzas akcenti virtuvē būs lielisks papildinājums, akcentējot tradicionālo stilu virtuves dizainā. Šos toņus iespējams iekļaut gan skapīšu un atvilktņu rokturos, gan karnīzes dekorācijās, gan arī izvēloties pieskaņotu ūdens maisītāju.