Skip to main content

 

Kā ierasts, katru gadu tiek apkopotas tendences, kas iezīmē un raksturo tekošo gadu, ne tikai apģērbā un vizuālajā estētikā, bet arī virtuvēs. Viena atšķirība gan jāņem vērā – virtuves ir ilgtermiņa ieguldījums, tāpēc liela daļa aktuālo tendenču “neiziet no modes”, jo to pamatā ir attīstība tehnoloģijās un ražošanas iespējās, kā arī komforta un ilgmūžības nodrošināšana. Apskatīsim, kas aktuāls virtuvēs šogad!

Pantone krāsas: pēlēkais un dzeltenais (17-5104 Ultimate Grey un 13-0647 Illuminating)

Pelēkais jau ilgu laiku dominē interjera pasaulē un šogad tas beidzot ir iekarojis savu vietu arī kā gada krāsa. Pelēkais ir kā labs pamats visam. Tā ir neitrāla krāsa, kas neapnīk, ko, papildinot ar citiem elementiem, var izveidot unikālu interjeru. Pelēku var kombinēt ar, piemēram, bordo, izveidojot luksus sajūtu vai olīvu toņiem, radot mierpilnu mājas vidi. Tāpat neaizmirsīsim par kliedzoši dzelteno krāsu. Tā ir pietiekami intensīva un lieliski iederēsies kā akcenta krāsa dekorācijās, gleznojumos utt.

Dabiskums un ilgstpējība

Joprojām modē ir dabiski materiāli. Koks interjerā rada mājīguma sajūtu un siltu noskaņu. Tas var būt kā galvenais akcents, kombinējot ar gaišiem, neitrāliem toņiem, vai izcelt citu krāsu klātbūtni, piemēram, kombinācijā ar zaļo krāsu. Izvēloties materiālus, ir būtiski domāt arī par kvalitāti – kurš gan nevēlas, lai interjers kalpotu pēc iespējas ilgāk un priecētu ilgtermiņā.

Atgriežamies 70tajos jeb retro

Drosme būt ekstravagantiem un izvēlēties asimetriskas, ģeometriskas un noapaļotas formas virtuvē ir šī gada trends. Retro atgriežas ne tikai formās, bet arī krāsās. Aktuāli būs kombinēt, piemēram, zilo krāsu ar koraļļu jeb rūsas toņiem. Taču jāatceras, ka lai arī drosme ir fundamentāls pamats šogad, tā ir jāstabilizē ar harmoniju.

Top materiāli

Zelts, misiņš, kvarcs, marmors, keramika, metāls un betons būs šī gada ejošākie materiāli. Turklāt aktuāla būs šādu materiālu kombinēšana. Trendīgo materiālu sortiments ir plašs, kas ļauj vaļu Tavai iztēlei un vēlmēm.

Gudrā jeb viedā virtuve

Mūsdienās modernas tehnoloģijas neapzīmē tikai izsmalcinātu sadzīves tehniku ar bagātu funkciju klāstu. Pasūtot jaunu virtuvi, Tev ir iespēja to aprīkot ar modernām tehnoloģijām un risinājumiem, sākot ar transformējamām durvīm, skapīšu mehānismiem un atvilktņu organizatora līdz iebūvētam kafijas aparātam, tvaika nosūcējam, papildus darba virsmai, santehnikai, apgaismojumam u.c. “fīčām”, kas raksturīgas gudrajai virtuvei (smart kitchen).

Jaunākās tehnoloģijas sniedz ne tikai komofortu un patīkamu gatavošanas procesu, bet arī estētisku baudījumu, jo tiek piedomāts pie askētiska un skaista dizaina.
Arī jau esošu virtuvi ir iespējams aprīkot ar sensoriem, gudrajām ierīcēm un citām mūsdienīgām iespējām.

Funkcionalitāte un askētisks dizains

Tāpat kā ilgtspējība, arī funkcionalitāte ieņem būtisku lomu. Komforts virtuvē ir pamatu pamats. Vai esi saskāries ar problēmu, kad virtuvē nepietiek vietas visam un rodas haoss? Ir svarīgi, lai ir pietiekami daudz vietas, kur uzglabāt gan produktus, gan mazo sadzīves tehniku, tādēļ viens no top risinājumiem ir iebūvētie skapji ar transformējamām durvīm. Aiz durvīm var paslēpt gan plauktu sistēmu, gan bāru, kā arī papildus darba virsmu.

Tāpat aktuāli ir iebūvētie tvaika nosūcēji un papildus darba virsmas, kuras var izbīdīt un izmantot tikai uz brīdi, kad tas nepieciešams, tādējādi taupot gan vietu telpā, gan ieturot dizaina estētiku. Iebūvēti ledusskapji, cepeškrāsnis, vīna skapji, plauktu sisitēmas, kafijas aparāti – viss nepieciešamais, ļaujot paslēpt virtuves aprīkojumu un saglabāt tīras līnijas interjera dizainā. Arī santehnika un virtuves tehnika savās iespējās pārsteidz. Risinājumi, funkcionālas mēbeles un tehnika sniedz augstāko komforta līmeni, atliek atrast Tavai telpai un vajadzībām piemērotāko.

Akcenti santehnikā

Jau sen tie laiki pagājuši, kad santehnika pilda tikai praktisku funkciju. Iedomājies, Tev ir virtuve gaišos toņos, taču vēlies tai piešķirt “odziņu”. Šādā gādījumā kā lielisks akcents var būt santehnika zelta, misiņa vai melnā krāsā. Iespējams arī variēt ar dizainu, ne velti modē tagad retro.

Divu toņu virtuves un krāsas furnitūrā

Šis ir gads, kad var atteikties no klasikas, ierastajām materiālu kombinācijām, neitrālajām krāsām furnitūrā. Kāpēc gan neizcelt virtuves leti, skapīšus vai salu?
Jaunākie materiāli, plašā toņu un faktūru bagātība tā vien rada vēlmi uzdrīkstēties un “atsvaidzināt” interjeru ar tādu virtuves dizainu, kas var kļūt arī par galveno mājas akcentu. Galu galā, virtuve ir vieta, kur notiek rosība gan ikdienā, gan svētkos. Ja māc šaubas, vai Tavi mīļākie toņi iederēsies mājas interjerā un ir piemēroti virtuvei, tad mūsu dizaineri Tev palīdzēs un ieteiks saderīgas un interesantas krāsu un materiālu kombinācijas.

Katra no tendencēm viena otru papildina un iet roku rokā, nodrošinot mūsdienīgu, kvalitatīvu un skaistu virtuvi. Mēs sekojam līdzi jaunākajām tendencēm, paplašinām sortimentu ar jauniem materiāliem un rūpējamies, lai katra Arens radītā virtuve būtu patīkams ieguldījums klienta ikdienā un nākotnē. Apskati mūsu virtuvju galeriju!

Mūsu dizaineri ar prieku sniegs online konsultāciju, iepazīstinās ar aktualitātēm materiālos un furnitūrā, kā arī palīdzes spert pirmos soļus virtuves plānošanā. Aizpildi pieteikuma formu un mūsu dizaineri ar Tevi sazināsies, lai vienotos par konsultācijas laiku.