Skip to main content

Lai gan virtuvi mēdzam iekārtot, pielāgojot to pārējā mājokļa dizainam, funkcionāli virtuve vairs nav vieta, kas paredzēta tikai ēst gatavošanai un trauku mazgāšanai. Virtuve ir svarīga mājokļa daļa, kas piešķir mājai īpašu atmosfēru un pulcē ģimeni. Tādēļ vēl jo svarīgāk ir izvēlēties pārdomātu virtuves dizainu, kas iet roku rokā ar ērtu funkcionalitāti. Piedāvājam īsu ieskatu aktualitātēs.

1) Koks interjerā

Stilīgs un vienlaikus klasisks materiāls virtuves iekārtojumā ir koks – nav būtiski, vai tas ir masīvkoks vai koka imitācija. Koka faktūra piešķir virtuvei dabisku izskatu un ir praktisks, jo raksts var paslēpt kādu putekli vai traipu, atvieglojot virtuves kopšanu. Koku var izmantot fasādēs, virsmās, rokturos un citos elementos. Izvēlieties gaišus, tumšus, siltus vai vēsus koka toņus, kombinējot tos ar jebkuru citu krāsu gammu. 

2) Stikla fasādes ar smalku rāmi

Aktualitāšu vidū atkal atgriezušās stikla fasādes, kas virtuvei piešķir vieglumu un šiku izskatu. Fasādes var būt pilnībā stiklotas, atsedzot plaukta saturu vai klasiskas – ar kādu rāmi. Šī brīža top tendence – mazi, smalki rāmji fasādēm.

3) Dažādas metāla krāsas

Radoša pieeja metāla krāsai dažādos virtuves elementos ir tas, kas padarīs virtuves dizainu atraktīvu un mūsdienīgu. Izvēlieties dažādu nokrāsu metālu virtuves izlietnēm, ūdens maisītājiem, rokturiem vai citām detaļām. 

4) Pantone Classic Blue 19-4052

  1. gada krāsa – klasiski zilā – drosmīgs akcents vai pamattonis. Iesakām izmantot šo toni virtuves dekoros vai mēbelēs. 

5) Rokturu brīvība

Šā brīža tendence rokturiem ir izvēlēties netipiskus materiālus, piemēram, ādu, kā arī spēlēties ar krāsām. Tas ļauj piešķirt košu akcentu vai tieši pretēji – veidot monohromu virtuves izskatu, sapludinot rokturus ar fasādes toni. 

6) Individuālisms un personība

Tieši tā – šī gada vienkāršākā un tajā pašā laikā sarežģītākā aktualitāte – individuālisms un personības atspoguļojums dizainā. Veidojiet virtuvi tādu, kas atspoguļo to, kas patīk tieši Jums. Atklājiet savu personību detaļās vai kopainā – svarīgākais, ka virtuve Jums kalpo un sagādā gandarījumu ilgtermiņā.

Ja vēlies, lai arī Tavu virtuvi projektē kompetents dizainers un virtuves kvalitāte tiek pierādīta caur ilgu tās mūžu, tad piesakies www.arens.lv