Skip to main content

          Cepeškrāsns ir ieguldījums, kuru vērts kārtīgi apdomāt – tā ir ierīce, ko iegādājaties ilgtermiņa ikdienas lietošanai. Laba krāsns ir tāda, uz ko var paļauties, kas ik reizi nodrošina lieliskus gatavošanas rezultātus, kā arī tāda, kas atvieglo un ļauj izbaudīt ēst gatavošanas procesu. Cepeškrāsns izvēles procesā noteikti vajadzētu pārdomāt dažādas nianses, lai nonāktu līdz īstajai izvēlei.
          Savos padomos un ieteikumos ar mums dalījās “Viesistaba” šefpavārs Gatis Grosbergs, apkopojot no savas pieredzes svarīgākās detaļas, kam viņš pievērstu uzmanību:

Funkciju daudzveidība:

  • Veselīga uztura cienītājiem noteikti pie sirds ies tvaika funkcija, kas ļauj pagatavot visdažādākos ēdienus, saglabājot to uzturvērtību, tajā pašā laikā uzlabojot tā garšu un tekstūru. Tvaika pievienošana gatavošanas procesā padarīs ēdienu sulīgu no iekšpuses, saglabājot kraukšķīgumu no ārpuses. Tvaiku izmanto arī maizes un kūku gatavošanā, jo tas padara konditorejas izstrādājuma tekstūru neatkārtojami gaisīgu un mīkstu, apkārt uzburot kraukšķīgu mīklas slāni un padarot to izteiksmīgāku. Šo funkciju pielieto arī, lai vienkārši uzsildītu maltīti. Tvaika funkcija cepeškrāsnī tiešām dara brīnumus!

 

  • Konvekcijas jeb karstā gaisa režīms sniedz lielisku iespēju ātri pagatavot maltīti, jo ar ventilatoru uzkarsētais gaiss tiek vienmērīgi izkliedēts pa visu cepeškrāsni. Šis režīms ir ļoti parocīgs, kad cepeškrāsnī tiek ievietotas vairākas paplātes, ļaujot vienmērīgi pagatavoties vairākām maltītēm vienlaicīgi.

          Patiesībā, modernās cepeškrāsnis piedāvā neskaitāmas funkcijas un režīmus, kas pat neprofesionālim nesagādā grūtības pagatavot vienreizēju maltīti. Vienkārši nopērc veselu vistu, ieliec to cepeškrāsnī, uzliec režīmu “putns” un tā visu izdarīs tavā vietā, kamēr tu varēsi profesionāli slinkot!

Gudrā cepeškrāsns jeb cepeškrāsns ar WiFi:
Pēc drudžainas dienas pēdējais, ko vēlies darīt, ir aktīvi rosīties pa virtuvi. Šādos gadījumos lieliski noder viedās cepeškrāsns funkcija, kas caur WiFi savienojas ar viedierīci jeb tālruni, ar kuru tu vari to regulēt:

  • uzsildi cepeškrāsni, jau dodoties mājās no darba;
  • maini cepeškrāsns temperatūru, kamēr dīvānā skaties iecienītāko TV pārraidi;
  • iestati un pielāgo gatavošanas taimerus, kamēr bērnam palīdzi risināt mājasdarbu…

Mūsdienu tehnoloģijas tiešām ir atvieglojušas ikdienas dzīvi!

Temperatūras precizitāte:
          Ja ir vēlme gatavot ēdienus, kas ir tuvu restorāna kvalitātei, tad ļoti nozīmīga ir temperatūras precizitāte un gradācijas iespējas. Ir ēdieni, kuru gatavošanā ļoti liela nozīme ir specifiskai temperatūrai, tāpēc tiešām augstas kvalitātes ēdiena mīļiem noteikti iesakām izvēlēties cepeškrāsnis, kas piedāvā temperatūras precīzu uzstādīšanu (ar iespēju to mainīt pa vienam grādam).

Ērtība:
          Būtiski ir pārliecināties par paplāšu ievietošanas un izņemšanas ērtību. Ļoti ērtas ir izvelkamās sliedes, kas ļauj ātri un vienkārši piekļūt maltītei, kura, piemēram, ir jāapmaisa cepšanas procesā. Tas samazina arī apdedzināšanās risku. Arī vairāki paplātes novietošanas līmeņi būtiski atvieglo pagatavošanas procesu.

Iekšējais apgaismojums:
          Katrs no mums ir saskāries ar problēmu, ka ievietojot vairāk kā vienu paplāti cepeškrāsnī, tiek nobloķēts apgaismojums apakšējai, līdz ar to kļūst grūti sekot līdzi apakšējās paplātes satura gatavošanās procesam. Mūsdienās šī problēma, protams, ir atrisināta – piedāvājumu klāstu papildina modernas cepeškrāsnis, kurām ir pieejams katra līmeņa apgaismojums.

          Lielu lomu cepeškrāsns izvēlē spēlē arī katra indivīda gatavošanas pieeja un regularitāte, kā arī vieta virtuvē, līdz ar to, dodoties cepeškrāsns medībās, ietver savā iepirkumu sarakstā sev vēlamās funkcijas. Kā arī, noteikti sāc ar pamatu – cik daudz vietas tu vari atvēlēt cepeškrāsnij savā virtuvē?

          Visā visumā – iespēju ir daudz, atliek vien saprast, ko vēlies, un doties medībās. Ja esi iesācējs, nesatraucies – viesojies pie mums Arens salonā, Katlakalna ielā 6D, mēs Tev pastāstīsim par aktuālo un palīdzēsim piemeklēt krāsni atbilstoši taviem gatavošanas paradumiem un vēlmēm.