Skip to main content

Pēdējo piecu gadu laikā esam novērojuši – melnās krāsas ienešana virtuvē kļuvusi arvien populārāka un mūsu klienti biežak kā jebkad izvēlas gan pilnībā melnu virtuves komplektāciju, gan daļēji, melnā krāsā izvēloties daļu no virtuves kompletācijas, vai ienesot to caur virtuves furnitūru, tehniku un santehniku.

Tā kā pēdējo gadu laikā mūsu portfolio ir nu jau krietni papildināts tieši ar melno virtuvju dažādām variācijām, šajā rakstā esam nolēmuši dalīties ne tikai ar idejām, bet nedaudz dziļāk apskatīt, kādēļ tieši melno toņu iekļaušana virtuvē ir tik aktuāla arvien vairāk jauno virtuvju īpašniekiem.

Kāpēc tieši melns?

Melnās krāsas ienākšanu virtuves interjera dizaina top tendenču sarakstā ļoti labi atzīmē mūsu Arens salona veikala jaunā virtuves ekspozīcija – tieši 5 gadus atpakaļ tika uzstādīta mūsu  melnā Fenix fasādes virtuve, sekojot pasaules vadošo interjera dizaineru ietekumiem. Šī virtuve pievērsa patiešām pastiprinātu uzmanību un izcēlās starp citām ekspozīcijas virtuvēm.

2015. gada Arens salona ekspozīcija

Iesoļojot šajā, 2021. gadā melnā krāsa virtuves dizainā vairs nav nekas neredzēts un škietami dīvains. Melno krāsu virtuves interjerā  ir atvērts ienest teju katrs mājokļa īpašnieks. Patiesībā, vairāk kā jebkad mūsu pircēji uzdrošinās to darīt arvien lielākā mērogā, izvēloties ne tikai neuzkrītošus furnitūras akcentus, bet dodot priekšroku daļēji vai pilnībā melnai virtuves komplektācijai. Šādai arvien augošai tendencei patiesībā ir pat ļoti loģisks skaidrojums  – arvien vairāk mājokļu īpašnieki, veicot dzīvokļa vai privātmāju renovāciju, izvēlas atvērta tipa virtuves konceptu, kas virtuvi padara par mājas fokālo punktu. Likumsakarīgi, arī dizaina un funkcionalitātes prasības virtuves zonai pēdējo gadu laikā tiek pārdefinētas.

Virtuve vairs nav tikai vieta, kur ģimenei pagatavot maltīti, tās nozīme kļuvusi daudz plašāka. Tā ir vieta, kur pavadīt laiku kopā ar ģimeni, atpūsties, strādāt un izklaidēt viesus. Kā tas saistīts tieši ar melno krāsu virtuves dizainā? Mūsu realizētie virtuves projekti uzskatāmi pierāda –

Melnā krāsa virtuves dizainā ir gan izcila akcenta krāsa, gan arī ļoti veiksmīgs fons, uz kura izcelt citus, dizainā izvēlētos krāsas toņus un materiālus. Ne velti arī apģērbā ir tik ļoti populārais apzīmējums ”Mazā melnā vakarkleita” – modes klasika, kas nomaskē nevajadzīgo, pasvītro un izceļ unikālo. Tieši tāpat ir arī ar melnās krāsas ienešanu virtuves dizainā.

Ilgtermiņa ieguldījums

Domājot par to, cik ielā mērā vēlaties savas jaunās virtuves dizainā ienest melno krāsu ir vērts paturēt prātā – virtuve ir ilgtermiņa ieguldījums un izvēlētajam dizainam gan praktiski, gan arī emocionāli vajdzētu Jums kalpot vismaz 10 gadus. Taču tas noteikti nenozīmē, ka virtuvē nav vietas drosmīgiem un radošiem risinājumiem. It īpaši, ja tas sasaucas ar kopējo mājokļa personību. Svarīgi būtu saprast, vai Jūsu domas nevarētu mainīties tuvāko gadu laikā un izvēlētais melnais virtuves dizains nav akla sekošana modes tendencēm, neieklausoties patiešām savās vēlmēs un gaumes izjūtā. Paturot prātā ilgtermiņa aspektu, noteikti melnā krāsa ir izcils risinājums arī ilgtermiņā, jo tā interjerā palīdz ienest izsmalcinātību un palīdz telpā radīt papildus dziļumu.

5 veidi kā virtuves dizainā veiksmīgi integrēt melno krāsu

 

Pilnīgi melna virtuve – drosmīgs un radošs vēstījums

Dramatisks, taču arī ļoti izsmalcināts un drosmīgs virtuves dizaina risinājums, ļoti atbilstošs peronībām, kas sevi raksturotu kā – All or nothing (tulk. no angļu valodas – Visu vai neko).  Īsto materiālu, furnitūras un virtuves tehnikas kombinācija šādu virtuvi var padarīt par izcilu šedveru Jūsu mājoklī.

Šis mūsu 2021. gadā  realizētais virtuves dizaina projekts renovētā dzīvoklī Rīgas centrā ļoti uzskatāmi parāda, ka veiksmīga  spēle ar dažādiem  melniem virtuves materiāliem –  virtuves virsmu, fasādēm, furnitūru, teniku un santehniku, var radīt lakonisku, nepārspīlētu, taču arī ļoti pārliecinošu un dromsīgu rezultātu.

Ja esi izlēmis savu jauno virtuvi realizēt pilnīgi melnu, noteikti papildus uzmanība nepieciešams pievērst telpas apgaismojumam. Veiksmīgi kombinējot dabīgo un mākslīgo apgaismojumu, pilnīgi melns virtuves dizains izskatīsies īpaši efektīvi.

Divu toņu virtuve

Melna krāsa virtuves dizainā var spēlēt arī fona lomu, uz kura jo īpaši labi izcelsies citas – gan dabiskas, gan arī ļoti skaļas un efektīvas krāsu kombinācijas.  Ja esi noskatījis kādu īpašu interjera akcentu, piemēram efektīvu apgaismojuma risinājumu,  melna virtuve ir izcils risinājums, kas dos nepieciešamo neitralitāti.

Melns nebūt nenozīmē, ka virtuves dizains būs ekscentrisks un ļoti skaļš vēstījums. Kombinējot melno ar dabiskiem materiāliem, melnā krāsa virtuves dizainā var radīt ļoti nomierinošu un nepārspīlētu rezultātu.

 

Ļoti niansētu un izsmalcinātu, bet tajā pašā laikā arī drosmīgu rezultātu iespējams sasniegt,  kombinējot melno ar virtuves karalisko – balto toni. Melnbalts virtuves dizains noteikti ir ilgtermiņa risinājums, kas no modes neizies arī pēc 10 gadiem.

 

Melns akcents – virtuves darba virsma

Papildus raksturu virtuves dizainam noteikti iespējams panākt ar efektīvu un funkcionālu darba virsmu. To pašlaik iespējams izvēlēties gan no dažādām akmens virsmām, gan arī lamināta. Atliek tikai izsapņot un izvēlēties, vai darba virsma būs kā galvenais virtuves akcents vai tieši otrādi – neitrāls fons kopējā virtuves dizaina risinājumā.

Melna virtuves furnitūra un efektīvi akcenti dizainā

Visbiežāk ar furnitūru mēs asociējam melnus skapīšu un atvilkņu roksturus, taču īpaši efektīvi izskatās arī dažādi citi melni akcenti virtuves dizainā, piemēram melni CL profila rokturi, kas nav uzkrītoši, taču sniedz ļoti niansētu un pārdomātu virtuves dizaina rezultātu. Tieši tāpat arī virtuves karkasu iespējams izvēlēties melnā krāsā, kas nozīmē, ka atverot virtuves durtiņas vai atvilknes, tās iekšpuse būs pilnībā melna. Izcils piemērs, kā ar neuzkrītošiem, taču efektīviem akcentiem iespējams panākt izcilu rezultātu ir mūsu 2020. gadā demo virtuves dizains projektā ”Merks Viesturdārzs” .

 

Melna tehnika un santehnika

Pašlaik teju visi vadošie virtuves tehnikas un santehnikas zīmoli piedāvā melnus virtuves risinājumus. Sākot no ūdens maisītājiem un izlietnēm līdz pat pilnīgi melnai cepeškrāsnij. Ja neesi gatavs melno toni ienest virtuves mēbelēs, tad tieši tehnika un santehnika ir izcils veids, kas palīdzēs radīt pārdomātu virtuves dizainu, kurā līdz pat pēdējai detaļai padomāts par kopējo noskaņu.

Vai vēlies arī savā virtuvē ienest melno krāsu, taču neesi vēl pārliecināts kā? Mūsu salonā iespējams apskatīt dažādus gatavus virtuves dizaina risinājumus, kuros ļoti dažādos veidos ienesta tieši melnā krāsa.

Piesakies dizaina konsultācijai un Arens virtuves dizainers Tevi iepazīstinās ar jaunākiem materiāliem, tehnikas un santhenikas piedāvājumiem, kā arī palīdzēs realizēt tieši Tavu sapņu virtuvi.