PIRMIE SOĻI VIRTUVES IZVĒLĒ


Virtuve ir vieta, kur pulcēties, gatavot gardu maltīti vai ieturēt sarunas, dzerot kafiju. Katram no mums virtuve pilda nedaudz citādāku funkciju un tas ir jāņem vērā, izvēloties savu dizainu.

Virtuves izvēle sastāv no trīs galvenajām lietām: dizaina, funkcionalitātes un budžeta. Ja spējam veiksmīgi apvienot visus trīs aspektus – lieliski! Tomēr lielā daļā gadījumu kādai no šīm lietām ir jāmeklē alternatīva.

Pašā virtuves izvēles sākuma posmā iesakām nesteigties un kārtīgi pārdomāt savas vajadzības, vēlmes un iespējas. Tāpat vērtīgi ir vairākus iedvesmas avotus ar aktuāliem virtuves stiliem un risinājumiem. Tikai tā Jūs nonāksiet pie secinājumiem, kas Jums patīk un ko vēlaties ieraudzīt savā interjerā.

Lai atrastu sev piemērotāko piedāvājumu, apkopojiet vairākus piedāvājumus. Izvērtējiet savas prioritātes salīdzinājumā ar piedāvājumu. Atcerieties – virtuve ir liels pirkums, ko labāk ir pārdomāt divreiz, nevis steigties notikumiem pa priekšu.

Dodoties uz salonu, nekautrējieties un droši uzdodiet dizainerim jautājumus. Arī, ja jautājums šķiet muļķīgs, ir vērts to uzdot – jo vairāk Jūs zināsiet un sapratīsiet, jo vieglāk būs orientēties. Tāpat ieklausieties dizainera ieteikumos – visam nav jāpiekrīt, bet vienmēr ir jāpatur prātā, ka dizaineri ir savas jomas speciālisti, kas dos profesionālu skatījumu virtuves mēbeļu veidošanā.

KAS JĀŅEM VĒRĀ IZVĒLOTIES VIRTUVI

Gatavojoties virtuves iegādei, paturiet prātā, ka ir apstākļi, kas var mainīt virtuves izskatu un funkcionalitāti neatkarīgi  no vēlmēm.

IERADUMI

Iespējams, Jums ir ieradumi, par kuriem nemaz nenojaušat un kas šķiet nenozīmīgi, bet patiesībā krietni atvieglo Jūsu darbu virtuvē. Piemēram, Jūs esat kreilis, līdz ar to mēbeļu izvietojumam ir jābūt citādākam.

DZĪVESVEIDS

Kādu funkciju pildīs Jūsu virtuve? Tajā vairāk norisināsies saviesīgi pasākumi vai ēst gatavošana? Cik daudz laika Jūs pavadīsiet virtuvē? Ja Jūs reti izmantojat virtuvi, tad, iespējams, varat iztikt bez dažādām papildus ierīcēm, kas savukārt ir neatņemama sastāvdaļa mājsaimniecēm.

ĢIMENES LIELUMS

Jūs dzīvojat divatā, vai Jums ir liela daudzbērnu ģimene ar trīs bērniem? Arī šādi faktori var ietekmēt virtuves izveidi. Piemēram, maziem bērniem nepieciešami lielāki piesardzības pasākumi – kur glabājas trauki, kur atrodas cepeškrāsns u.c., tāpat jāizvēlas materiāli, kas ir vieglāk kopjami.

TELPAS PLATĪBA

Ja virtuves platība ir maza, tad mēbeļu izvietojums un daudzums jāizvēlas īpaši gudri, lai atstātu pēc iespējas vairāk brīvās telpas.

VIRTUVES PIEDERUMI

Ja Jums mājās ir daudzi virtuves piederumi, tad ieteicams izvēlēties atvilktnes, nevis skapīšus ar durtiņām. Atvilktņu saturs ir vieglāk pārskatāms un revidējams. Tāpat pārbaudiet, vai Jums nav nestandarta izmēra trauki, kas varētu neietilpt izvēlētajos skapīšos vai atvilktnēs.

DARBA ZONA

Lai gan liekas, ka darba virsmas izkārtojumam nav liela loma, patiesībā arī tai ir jābūt iekārtotai ērti. Pastāv darba zonas trīsstūris – ledusskapim, cepeškrāsnij un izlietnei jābūt izvietotiem tā, lai būtu ērti strādāt un pārvietoties no viena punkta uz nākamo.

ERGONOMIKA

Gatavošana aizņem lielu daļu mūsu dzīves, tāpēc ir svarīgi parūpēties, lai darbs virtuvē būtu ērts un ne traumatisks. Darba virsmas optimālais augstums, lai rosīšanās virtuvē nenoslogotu mugurkaulu, ir tad, ir 85-92 cm.

Apakšējiem skapīšiem ir jābūt dziļākiem par augšējiem skapīšiem. Šādā veidā iespējams novērst galvas traumas. Tāpat svarīgi ir padomāt par augšējo skapīšu augstumu – tie ir jānovieto individuālā augstumā, lai nenāktos izmantot trepes augšējo plauktu aizsniegšanai. Šajā gadījumā labs risinājums ir arī augšējo skapīšu durtiņas, kas veras uz augšu, nevis sāniem. Šādi veidojas papildus aizsardzība pret traumām, kā arī plauktus iespējams turēt atvērtus līdz pat darba beigām un tas it nemaz netraucēs. Savukārt, apakšējiem plauktiem ieteicams izvēlēties atvilktnes, nevis skapīšus. Atvilktnes ir vieglāk pārskatāmas un revidējamas.

Parasti virs izlietnes vai tās tuvumā tiek izvietots trauku žāvētājs. Ja šis skapis būs novietots zemāk, tad tik novērsta problēma, ka, novietojot traukus žāvēties, liekais ūdens satek aiz piedurknēm.

DARBA PLŪSMA

Savu virtuvi iespējams iedalīt darba plūsmas 5 zonās – produktu uzglabāšana, piederumu uzglabāšana, izlietne, produktu sagatavošana un ēdiena pagatavošana. Tas nozīmē, ka efektīvākam un ērtākam darbam virtuvi ieteicams sadalīt šādās zonās šādā secībā pulksteņa rādītāja virzienā, kreiļiem – pretējā virzienā. Šādā veidā darbs norisināsies pakāpeniski, līdz ar to Jūs izvairīsieties no liekām darbībām un haosa.

VIRTUVES MĒBEĻU IZVIETOJUMS

Veidojot virtuvi konkrēta izmēra telpā, ir svarīgi maksimāli optimāli izmantot telpu. Līdz ar to mēbeles iespējams izkārtot dažādos veidos jeb zīmējumos. Virtuves mēbeļu izvietošanas opcijas var iedalīt sešos pamata tipos.

IZVIETOJUMS DIVĀS RINDĀS

L-VEIDA IZVIETOJUMS

Piemērots nelielām, kvadrātveida virtuvēm.

IZVIETOJUMS DIVĀS RINDĀS

IZVIETOJUMS DIVĀS RINDĀS

Šis ir labs risinājums, ja virtuve ir gara, šaura un ar logu vienā, bet durvīm otrā galā.

IZVIETOJUMS VIENĀ RINDĀ.

Šis mēbeļu izvietojums ir piemērots, ja virtuvei paredzēta maza telpa vai ja virtuve ir viesistabas sastāvdaļa. Līdz ar to vienā telpas pusē būs darba zona, bet otrā – atpūtas stūris.

IZVIETOJUMS DIVĀS RINDĀS

U-VEIDA IZVIETOJUMS

Mēbeles tiek izvietotas gar trim sienām. Šajā variantā gala sienai vajadzētu būt vismaz 2,5 metrus garai, lai nerastos šaurības efekts. Tāpat telpai nevajadzētu būt ļoti lielai, jo kustību amplitūda būs pārāk plaša.

IZVIETOJUMS DIVĀS RINDĀS

PUSSALAS FORMAS VIRTUVE

Šis variants paredz jebkuru no iepriekš minētajiem mēbeļu izvietojumiem ar apildus izvirzītu darba, plīts, skapja vai izlietnes virsmu. Izvirzījums rada neparastu virtuves formu. Kā arī tas var atdalīt darba zonu no atpūtas zonas.

IZVIETOJUMS DIVĀS RINDĀS

VIRTUVE AR SALU

Tā ir virtuve ar papildus mēbeli centrā. Šāda tipa virtuve ir piemērota tikai lielām telpā vai mājokļiem, kur virtuve ar viesistabu veido vienu telpu.

KĀ PASŪTĪT VIRTUVI?

Pirmo tikšanās reizi iespējams pieteikt pa telefonu +371 677 85 101, rakstot uz arens@arens.lv vai atnākot uz salonu.

Mums ir individuāla pieeja saviem klientiem. Līdz ar to katra virtuve tiek izstrādāta pēc Jūsu individuālajām vēlmēm, vajadzībām un iespējām. Jūsu virtuve tiks veidota kopā ar pieredzējušiem dizaineriem soli pa solim:

  1. Dizaineri Jūs uzklausīs.
  2. Dizainers vai montieris nomērīs un iepazīsies ar telpu, kurā tiek plānota virtuve.
  3. Dizaineri konsultēs un izstrādās virtuves 3D skatu, kā arī trīs cenu piedāvājumus.
  4. Papildus mēbelēm tiks sagatavots iebūvētās tehnikas un santehnikas piedāvājums.
  5. Ražotne izgatavos virtuvi vidēji 8 nedēļu laikā.
  6. Mēs piegādāsim un uzstādīsim virtuvi.
  7. Jūs izbaudīsiet gardas maltītes virtuvē vismaz 10 gadus.

Bieži tiek saņemts jautājums: "Kas jāņem līdzi uz pirmo tikšanās reizi?" Pirmajā tikšanās reizē līdzi jāņem virtuves telpas plānojums. Vēlams atlasīt no interneta resursiem dažādas virtuves bildes, lai dizainers labāk saprot Jūsu vēlmes. Kā arī aptuveni jāapzinās budžeta robežas, ja tādas ir. 

Novēlam patīkamu virtuves plānošanu un sapņu īstenošanu!

KĀ RŪPĒTIES PAR VIRTUVI


Virtuve ir ilgtermiņa pirkums. Lai tā kalpotu maksimāli ilgi, ir jāievēro katrai virtuvei atbilstošie kopšanas noteikumi.

Dažādiem materiāliem ir nepieciešama atšķirīga kopšana, lai nodrošinātu to ilgtspējīgu kalpošanu. Lejupielādējiet failu un uzziniet par savas virtuves materiālu īpatnībām.

Materiālu kopšana

VIRTUVES KVALITĀTE

KĀ PĀRLIECINĀTIES, VAI VIRTUVE IR KVALITATĪVA?

Virtuves iegādi var salīdzināt ar piena pirkšanu! Lielveikalu plaukti ir pilni ar pienu dažādos tilpumos, atšķirīgos iepakojumos un cenu kategorijās. Lai kāda arī nebūtu mūsu izvēle – pirms pirkuma mēs vienmēr pārliecināsimies par piena kvalitāti un derīguma termiņu.

Tāpat ir ar virtuvi – kvalitātei un dzīves ilgumam ir svarīga nozīme pirkuma izdarīšanas brīdī. Ārēji ne vienmēr ir iespējams noteikt, kāda būs iegādātās mēbeles kvalitāte, tomēr ir vairāki faktori, kas laikus ļaus saprast atšķirības un palīdzēs izdarīt pareizo izvēli.

Izgatavošanas ilgums

Kvalitāte prasa laiku. Steigā nav iespējams izveidot konkurētspējīgu produktu. Katra mazākā virtuves detaļa prasa uzmanību.

Vai ir vērts ietaupīt pāris nedēļas gaidīšanas laika, lai pēc dažiem gadiem jau atkal atjaunotu virtuves mēbeles? Labāk ir nedaudz pagaidīt, lai pēc tam daudzus gadus baudītu gardas maltītes kvalitatīvā virtuvē.

Garantija

Valsts ir noteikusi 2 gadu obligāto garantiju virtuves mēbeļu izgatavotājiem. Pārliecinieties, kādi ir garantijas noteikumi. Ja ir punkti, kas liek šaubīties, tas var liecināt, ka pats uzņēmums netic savam produktam.

Eņģes

Eņģes bieži vien šķiet sīkums, un tomēr tas ir galvenais elements, kas satur kopā mēbeļu kustīgās daļas. Ja eņģes tiek stiprinātas mehāniski, tad tiek nodrošināta precizitāte līdz mm un novērstas cilvēciskā faktora kļūmes.

Tāpat arī eņģēm var tikt dota atsevišķa garantija – pārliecinieties, vai Jūsu virtuves mēbeļu izgatavotājs to nodrošina.

Virtuves montāža

Pirms pasūtījuma veikšanas ir jānoskaidro, kā norisinās mēbeļu montāža. Vai virtuves iekārta tiek piegādāta jau daļēji montēta vai pilnībā pa detaļām?

Ja virtuve pilnībā tiek montēta uz vietas, tad pastāv cilvēciskā faktora risks – ne vienmēr leņķis būs taisns un montāžas spēks vienlīdzīgs. Savukārt, rūpnieciska montāža nodrošina pārbaudītu efektīvāko risinājumu uz katras detaļas.

Virtuves transportēšana

Vai virtuvi transportēs profesionāli mēbeļnieki? Kā būs iepakotas Jūsu mēbeles? Šie ir jautājumi, uz kuriem jāatbild. Mēbelei ir jābūt cītīgi iepakotai, un tā jāatpako tikai pie klienta objektā, lai novērstu bojājumu iespējas. Tāpat ir jāatceras, ka cilvēki, kas šajā jomā darbojas jau ilgu laiku, vislabāk zinās kā rūpīgi izturēties pret Jūsu virtuves mēbelēm.

Materiāli

Tas, ka materiālu nosaukums neatšķiras, nenozīmē, ka to kvalitāte ir vienlīdzīga. Pastāv dažādi piegādātāji, līdz ar to cenas un kvalitātes nianses var atšķirties. Jautājiet dizaineriem par materiāliem. Tāpat apstaigājiet vairākus salonus un salīdziniet piedāvājumu.

Materiālu apstrāde

Vai dabiskie materiāli tiek ieeļļoti? Kā tiek apstrādātas materiālu malas un stūri? Vienmēr pārbaudiet, kā tiek nodrošināts, ka materiāls būs spējīgs kalpot maksimāli ilgi.