Skip to main content

Konsultējot klientus, Arens dizaineri novērojuši, ka runājot par piemērotāko materiālu izvēli jaunajai virtuvei, lamināts bieži tiek saistīts ar ne visai kvalitatīvu un ilgstpējīgu izvēli. Šajā rakstā skaidrojam, kam pievērst uzmanību, izvēloties lamināta fasādes savai jaunajai virtuvei. 

 

Viedoklis par laminātu, kā zemas kvalitātes materiālu ir pilnībā saprotams. Vēsturiski patiesi visbiežāk tika izmantoti zemas klases lamināta izstrādājumi, kas radījuši pamatotu pārliecību, ka tas ir lēts un ātri nolietojams materiāls. Jāsaka gan, ka pēdējo desmitgažu laikā lamināta ražošanas tehnoloģijas ir attīstījušās un tas kļuvis par patiesi stabilu, izturīgu un arī dizainiski pievilcīgu materiālu, un, pateicoties tā draudzīgajai cenai, arī par vienu no populārākajiem materiāliem virtuves izgatavošanai. 

 

Lamināta virtuves fasādes Dorian 16 mm

Lamināta virtuves fasādes Dorian 16 mm

Kas īsti ir lamināts?

Lamināts – laminēta skaidu plāksne. Laminēšana – tas nozīmē, ka plāksnei ir ārējais dekoratīvais pārklājums – dekors. Nodrošina mēbeles virsmai augstu stiprību. Zem virsējā lamināta slāņa ir kokskaidu plātne, kas salīmēta ar formaldehīda sveķiem. DecoBoard produkti ar melamīna sveķu pārklājumu izceļas ar to lieliskajām materiālu īpašībām. Tie ir izturīgi, higiēniski un viegli kopjami.

Galvenās lamināta priekšrocības

Laminētām kokskaidu plātņu fasādēm ir augsta noturība pret skrāpējumiem, triecieniem un noberzumiem. Lamināta fasādes ir pieejamas gan vienkrāsainas, gan koka imitācijas, gan viegli glancētas. Virtuves skapīši no lamināta ir ekonomiskākais interjera risinājums, kas vienlaikus izskatās moderni un kvalitatīvi.

Laminātā var imitēt visdažādākos koksnes veidus – bērzu, ozolu, gan eksotiskāku tekstūru. Arens sortimentā pieejami gan 16 mm, gan arī 19mm biezuma lamināta fasādes  vairāk 50 dažādos dizainos, piegādāti no vadošajiem šī materiāla ražotājiem – gan no Itālijas, Francijas, Lielbritānijas, Somijas, gan arī no kvalitatīviem Baltijas ražotājiem. Cenas ziņā virtuves mēbeles no lamināta ir pieejamākais risinājums, un lamināta korpusu dizains nepiekāpjas arī dārgākiem materiālu konkurentiem. 

 

Lamināta virtuves fasādes Terra 16mm

Lamināta virtuves fasādes Dorian 16 mm

 

Baltas lamināta fasādes 16mm Mikado lamināta fasādes 19mm

Tonella virtuves fasādes 16mm

Galvenie lamināta trūkumi

Ļoti būtiski, ka materiāls ticis kvalitatīvi saražots, taču tikpat svarīgi ir lamināta malu apstrāde, virtuves izgatavošanas procesā. Galvenais laimāta materiāla trūkums ir tā jūtīgums pret mitrumu.  Ja fasādes mala netiek rūpīgi apstrādāta, ar laiku fasāde uzbriest un kļūst vizuāli nekvalitatīva un  nelietojama. 

 

Pašlaik 99% Arens lamināta fasādes malas tiek apstrādātas ar inovatīvo LaserTec tehnoloģiju. Šī apstrāde balstās uz lāzertehnoloģiju, kura sapludina fasādes virsmu ar malām. Maliņu materiāls tiek piekausēts pamatmateriālam bez jebkādas līmes izmantošanas. Rezultātā iegūstot savienojumu bez redzamām šuvēm.

 

LASER-TEC TEHNOLOĢIJA

Atšķirība starp termolīmes izmantošanu un lāzertehnoloģijas pielietošanu fasāžu malu apstrādē ir acīmredzama. Papildus lāzertehnoloģijai tiek izmantots precīzs maliņu griezējs, kas rada tās perfekti noapaļotas.

Galvenā priekšrocība šādai apstrādes tehnoloģijai  ir karstuma un mirtuma izturība, kas neradīs atlīmēšanās risku. Papildus tam var minēt toņu saglabāšanos, kas attiecas gan uz gaišām, gan tumšām virtuves fasādēm. Maliņas nepaliks dzeltenīgas un saglabāsies tīras. 

Tehnoloģija izcili papildina lamināta īpašības, kurš ir īpaši piemērots virtuves iekārtošanai. Lamināts ļauj neierobežot gatavošanas prieku un neraizēties par virsmu bojājumiem. Tas ir īpaši notururīgs pret skrāpējumiem un viegli kopjams. Vīns un asas garšvielas neatstās pēdas jūsu virtuves dizainā.