Skip to main content

Katrā virtuves projektā pienāk brīdis, kad nepieciešams pieņemt lēmumu par īstās darba virsmas izvēli. Mūsdienās piedāvājums ir ļoti plašs, tādēļ Arens dizaineri vairāk pastāstīs par vienu no iespējām – kvarca akmens darba virsmām.

Sākumā noteikti rodas jautājums kas tieši ir kvarca akmens darba virsma? Kas ir tās sastāvā un kā tā atšķiras no citām virsmu opcijām. Kvarca virsmas ir 95% dabīgs materiāls, kura sastāvu veido kvarca smilts un dabīgie minerāli. Šīs izejvielas saista ar poliestera sveķiem, kuriem tiek pievienoti krāsu pigmenti dažādu rakstu un nokrāsu radīšanai. Materiāla dabīgais sastāvs arī ir lielākā atšķirība no citiem virsmu materiāliem, jo no tā izriet tā galvenās īpašības.

Kvarca akmens darba virsmas

KVARCA VIRSMU PRIEKŠROCĪBAS

Daudzveidīgs dizains

Kvarca virsmu ražošanas process ļauj radīt neskaitāmas iespējas attiecībā uz krāsu un rakstu variācijām. Materiāls piedāvā plašu amplitūdu sākot ar pavisam gaišiem un beidzot ar pilnīgi tumšiem toņiem. Blakus bagātīgajai toņu gammai ir arī dažādi dabai pietuvināti raksti un akmens faktūrās imitēti zīmējumi. Visbiežāk kvarcs atspoguļo dabīgas faktūras un nokrāsas dažādos sajaukumos. Tas ļauj virtuves virsmu pieskaņot visiem virtuves stiliem, kā arī atšķirīgiem fasāžu salikumiem.

Arens kvarca akmens darba virsmas
Arens kvarca akmens darba virsmas
KVarca akmesn darba virsmas

Izturība dažādās pakāpēs

Tā kā materiāls ir ļoti blīvs un ciets, tas dod papildus priekšrocības ikdienas lietošanā. Kvarca virsmas ir noturīgas pret skrāpējumiem un neļauj gatavošanas procesā atstāt redzamas švīkas un nospiedumus. Tas sniedz materiālam ilgāku kalpošanas laiku un padarīs jūsu virtuves mēbeles ilgmūžīgas.

Materiāls bez porām

Kvarca virsmu ražošanas procesā visas izejvielas tiek sapresētas radot gludu un bez porām esošu materiālu. Šī īpašība ļauj kvarca virsmām būt mitrumnoturīgām un tajā pašā laikā izturīgām pret traipiem un baktērijām, jo virsma ir maksimāli blīva. Tas arī rada virsmu viegli kopjamu. Kvarca blīvums arī neļauj virsmā iesūkties smaržām.

Kvarca akmens darba virsmas virtuves dizainā

Izlietnes iestrādes variācijas

Kvarca virsmas ir ļoti fleksiblas attiecībā uz dizaina risinājumiem, kas saistās gan ar santehniku, gan ar savienojumiem dažādās virtuves iekārtas vietās. Ir iespējams gan pabūvēt izlietnes zem šīs virsmas, ko nevar izstrādāt lamināta virsmās, gan iespējams izveidot 45 grādu leņķi materiāla maliņās, kas sniedz variantu izlietni sapludināt ar virsmu, veidojot iespaidu, ka izlietne ir vienā gabalā kopā ar darba virsmu.

Virsmu biezums un savienojumu vietas

Kā jau iepriekš minējām kvarca virsmām ir iespējams izveidot 45 grādu savienojumus, kas palīdz iestrādāt izlietnes, bet šī funkcija arī kalpo kā virtuves salas risinājums. Ar kvarcu var veidot balsta kāju vai izmantot to kā gala paneli virtuves salas malām. Papildus kvarca plātni var pieskaņot darba virsmai un savienot to ar sienas paneli, tādējādi veidojot vienotu kopējo virtuves dizainu. Runājot par virsmas biezumu, kā redzams vairākos piemēros no Arens virtuvju projektiem, kvarca virsmas var būt gan plānas, gan pat līdz 1m biezas.

Arens virtuves iekārtas salas dizains
Arens virtuves iekārtas salas dizains

TRŪKUMI

Kā viens no trūkumiem kvarca virsmām jāmin noturība pret karstiem katliņiem un augstas temperatūras ietekmi. Kaut vai materiāls ir ļoti ciets un blīvs, pēc laika iespējams liela karstuma iespaidā radīt pa kādai plaisai. Tādēļ dizaineri iesaka lietot dēlīti vai paliktni karstam katliņam saskarsmē ar kvarca virsmu.

Otrs aspekts, kas attur bieži vien no kvarca iegādes ir izmaksas. Salīdzinot ar visiem zināmo lamināta virsmu, kvarca akmens darba virsma būs daudz dārgāka, taču tās izmaksas ir zemākas nekā ja izvēlētos keramisko vai dabīgo akmens virsmu.

Lai atvieglotu virtuves virsmas izvēli līdz 31. maijam piedāvājam īpašu akciju vairākām TechniStone kvarca akmens darba virsmām.

Šīs virsmas un citus virtuves risinājumus no Arens vari apskatīt mūsu salonā Decco Centrs kvartāla, vai arī piesakoties uz bezmaksas dizaina kosnultāciju pie foršajiem Arens dizaineriem.

Saņem individuālu bezmaksas dizainera konsultāciju

Sazinies ar Arens dizaineri, lai iepazītos ar virtuves virsmām un iepazītu citus mēbeļu risinājumus kas aizvedīs tevi pie savas sapņu virtuves.

Bezmaksas virtuves dizainera konsultācija ir vienas stundas ilga tikšanās virtuāli vai klātienē ar profesionālu virtuves dizaineri ar mērķi palīdzēt Tev sakārtot domas, smelties jaunas idejas, kā arī rast atbildes uz visiem būtiskajiem jautājumiem, arī tādiem, par kuriem, iespējams, līdz šim pat neesi aizdomājies.