Skip to main content

Shaker style virtuve atrodama teju katrā mājoklī Lielbritānijā. Šim virtuves stilam raksturīgas ”ierāmētas” durtiņu fasādes, jeb fasādes ar profiliem. Lai gan virtuves dizains šķiet izsmalcināts un elegants, tajā nav lieku ornamentu vai greznu detaļu. Shaker stila virtuves līnijas ir vienkāršas un saprotamas un  noteikti savu aktualitāti nezaudēs arī ilgtermiņā.

 

NO KURIENES NĀK ŠĪ STILA NOSAUKUMS – SHAKER?

Pavisam interesants ir šīs virtuves stila izcelsme, rāmētās virtuves durtiņas patiesībā nākušas no reliģiskās sektas, kura radusies Anglijā 17. gadsimta beigās, saukta par Šeikeriem. Šeikeru amatnieki, radot mēbeles, vadījušies pēc principa, ka mēbelei pirmām kārtām ir jābūt funkcionālai, bez liekām detaļām un greznības. Šis Šeikeru piegājiens atspogulojas ne tikai virtuves dizainā, bet atrodams arī citās mēbelēs. Lai gan no mūsdienu skata punkta šis stils šķiet pat ļoti grezns, salīdzot ar moderno virtuvju minimālismu, taču svarīgi paturēt prātā 17. un 18. gadsimta greznību un pārbagātību interjera dizainā.

Vairāk par Shaker stila mēbelēm un to vēsturi iesakām lasīt Amerikāņu Metropolitan muzeja māsjaslapā.

RASKTURĪGĀKĀS ŠEIKERU VIRTUVES STILA DETAĻAS

 

Ierāmētās virtuves fasādes

Visraksturīgākā Šeikeru stila iezīme virtuves dizainā noteikti ir ierāmētās virtuves fasādes. Mūsdienās gan šī rāmja sākotnējā funkcionalitāte vairāk  pārvērtusies par dizaina elementu un fasādes ar  profiliem ir iespējams pielāgot ar visdažādākajiem frēzējumiem un akcentiem. Arens piedāvā vairāk kā 20 dažādus profila variantus, kurus iespējams aplūkot pilnvērtīgi mūsu mājaslapas sortimenta sadaļā.

Rāmētās virtuves fasādes var izgatavot gan no MDF materiāla, kura galvenā priekšrocība ir iespējamo krāsu un toņu daudzveidība (iespējams nokrāsot vairāk kā 2000 toņos), gan arī no kvalitatīvā un ilgstspējīgā masīvoka, kuru iespējams beicēt, iegūstot toņu un faktūras daudzveidību.

 

Stilā ieturēti virtuves rokturi

Lai gan vērturiski Šeikeri rokturus izgatavoja no tā paša virtuves fasāžu materiāla, laika gaitā praktisku apsvērumu dēļ šie rokturi tika aizstāti ar askētiskiem metāla rokturiem. Izvēloties rokturus, tiem noteikti nevajadzētu dominēt, kā arī izvēlētajam tonim būtu jāsasaucas ar citām virtuves furnitūras detaļām.

Šeikera stila virtuvei pat ļoti simpātiski izskatās vintage stila rokturi, kas īstajā kombinācijā visai virtuvei sniegs unikālu piesitienu, it īpaši, ja rokturi kombinēti ar ļoti aktuāliem un moderniem akcentiem virtuvē. Arens rokturu sortimentu iespējams apskatīt mūsu sortimenta sadaļā. Taču tikpat labi mūsdienās šī stila virtuves izskatās arī pavisam moderniem rokturiem, pieškirot klasiskajai Šeikera stila virtuvei modernāku noskaņu.

 

Īstā krāsu izvēle

Lai gan Šeikera stila virtuves vēsturiski tika izgatavotas no materiāliem, kas pieejami dabā, lielākoties arī šos kokmateriālus krāsoja vai tonēja. Tādēļ šī stila virtuves redzamas gan maigos toņos, pasteļa pelēcīgos toņos, gan arī bagātīgākos, tumšākos toņos, piemēram, tumši zils tonis kombinācijā ar balto darba virsmu ir klasisks Šeikera stila virtuves paraugs. Pašlaik gana arvien aktuālāk kļūst šī stila virtuvei piešķirt modernu pieskaņu izvēloties plašāku toņu klāstu, it īpaši, ja kā fasāžu materilas ir izvēlēts MDF. Tā kā šāds virtuves dizanis pats par sevi ir diezgan vienkāršs, interesantais krāsu tonis patiešām virtuvei var piešķirt pavisam aktuālu pieskaņu. Arens dizaineri iedrošina arī šeikera stila virtuvei izvēlēties kādu no aktuālajiem krāsu toņiem, kas savu uzvaras gājienu turpinās arī turpmākos gadus – dabiskie zemes toņi, kā arī bagātīgi tumšie krāsu toņi.

 

KOMBINĒ ”SHAKER STYLE” VIRTUVI AR CITIEM STILIEM

Šis savā būtībā vienkāršais un elegantais virtuves stils lieliski ir kombinējams arī ar citiem, mūsdienīgākiem stiliem virtuves dizainā. Dalāmies ar idejām no Arens virtuvju kolekcijas,  kā apvienot Šeikera stila virtuves fasādes ar ko pavisam svaigu un aktuālu.