Skip to main content

Viens no klientu biežāk uzdotajiem jautājumiem mūsu dizaineriem patiešām ir – kad uzsākt virtuves plānošanas un pasūtīšanas procesu, lai virtuve būtu gatava lietošanai tieši tad, kad tas ir iecerēts? Esam apkopojuši dizaineru ieteikumus, kas palīdzēs uzsākt virtuves plānošanu īstajā laikā un nenokavēt brīdi, kad esat ieplānojis pagatavot pirmo maltīti savā jaunajā sapņu virtuvē.

 

Virtuve patiešām ir viena no svarīgākajām telpām jebkurā mājoklī. Tā bieži vien nosaka kopējās telpas funkcionalitāti un interjera noskaņu, jo vairāk, ja virtuve paredzēta atvērtā plānojuma mājoklī. Virtuve ir arī viena no pamatīgākajām investīcijām mājokļa iekārtošanā, tādēļ īpaši svarīgi, ka virtuves dizains ir rūpīgi pārdomāts un ir izvērtēta katra nianse pirms virtuves pasūtījuma veikšanas.

Jaunas virtuves pasūtīšana sastāv no 4  galvenajiem posmiem:

  1. IDEJU, VĒLMJU UN IESPĒJU DEFINĒŠANA
  2. VIRTUVES PROJEKTA IZSTRĀDE
  3. VIRTUVES PASŪTĪŠANA
  4. PIEGĀDE, UZSTĀDĪŠANA UN MONTĀŽA

Lai gan šie posmi šķiet pašsaprotami, katrs no tiem prasa zināmu sagatavošanās laiku, lai pasūtīšanas process būtu radošs un patīkams un kopā ar savu virtuves dizaineri būtu iespējams piemeklēt patiesi labāko risinājumu Jums un Jūsu mājoklim.

IDEJU, VĒLMJU UN IESPĒJU DEFINĒSANA

Internetā pieejamos resursos patiešām pieejamas fantastiski virtuves dizaina risinājumu no kuriem smelties idejas, jaunākās dizaina tendences un neordinārus risinājumus mājokļa dizainam. Dizaineri noteikti iedrošina klientus rast iedvesmu attēlos un atlasīt izlasi ar virtuves dizaina risinājumiem, kurus vēlētos iekļaut arī savā jaunajā virtuvē. Šis noteikti ir pirmais solis ceļā uz jaunās virtuves plānošanu.

Noteikti būtiski ir atlasītās virtuves dizainu idejas aplūkot rūpīgi un atzīmēt, kas tieši Jūs uzrunā konkrētajā attēlā.

 

Šādā veidā, jau konkrētāk iespējams definēt Jūsu dizaina vēlmes un idejas.  Iespējams tā ir patīkamā krāsu kombināciju skapju fasādēm vai varbūt tas ir kāds konkrēts materiāls, kas izmantots attēlā redzamajā virtuves dizainā.

Kad aptuvenās idejas ir apkopotas, iesakām sazināties ar virtuves dizaineri, lai noorganizētu pirmo tikšanos pēc iespējas laicīgāk, pat ja privātmāja vai dzīvoklis ir vēl plānošanas procesā. Jo laicīgāk iesaistīsiet virtuves dizaineri virtuves plānošanas procesā, jo precīzāk un veiksmīgāk izdosies realizēt tieši tās vēlmes, kuras esat apkopojis un iecerējis realizēt. Kādēļ tā? Dizaineri atzīst, ka bieži vien klienti griežas salonā jau tad, kad remontdarbi mājoklī ir gandrīz pabeigti un arī plānotās inženierkomunikācijas (gāze, ūdensvads, kanalizācija, elektrība) jau izbūvētas. Tas nozīmē, ka virtuves projekts ir jārealizē balstoties uz konkrētu komunikācijas izvadu atrašanos telpā un diemžēl bieži vien  tas ierobežo dizaina izstrādi, jo izlietnei, plītij un citām sadzīves tehnikas iekārtām virtuvē paredzēta jau konkrēta atrašanās vieta.

Dizaineri aicina klientus griezties uz pirmo konsultāciju jau mājokļa plānošanas stadijā ar arhitekta rasējumiem, ja virtuve paredzēta privātmājai vai jaunais dzīvoklis vēl tiek būvēts.

Arī tad, ja mājoklis tiek renovēts, dizaineri iedrošina klientus griezties uz konsultāciju pirms remontdarbu uzsākšanas, lai palīdzētu sagatavot ne tikai laika plānu virtuves zonas remontdarbiem, bet arī lai sagatavotu jau pavisam praktisku dokumentu – inženierkomunikācijas shēmu, pēc kuras iespējams vadīties izbūvējot jaunās inženierkomunikācijas.

Ja rodas apmulsums no tik plašā virtuves dizaina risinājumu iespējām, kas pieejamas internetā, vai ir vairāki risinājumi, kurus labprāt attīstītu savā mājoklī, saruna ar dizaineru noteikti Jums palīdz salikt Jūsu idejas ‘’pa plauktiņiem’’. Virtuves dizainers ne tikai rūpējas par to, lai virtuve būtu dizainiski pārdomāta, bet arī ņem vērā tik ļoti būtiskus aspektus, kā mājokļa kopējais plānojums, virtuves atrašanās vieta tajā, Jūsu ģimenes ikdienas paradumi, kā arī atvēlētais budžets virtuves zonas iekārtošanai. Visi šie aspekti būtu jāapsver jau iespējami laicīgāk, lai kopā ar dizaineru varat nodoties virtuves plānošanas radošākajam posmam – virtuves projektēšanai.

 

VIRTUVES PROJEKTA IZSTRĀDE

Virtuves projekta izstrāde patiesi ir viens no radošākajiem jaunā mājokļa labiekārtošanas procesiem.

Šajā posmā izsapņotās virtuves idejas un dažnedažādās ieceres tiek uzliktas uz papīra, un ar profesionālu virtuves dizainera palīdzību tiek realizētas konkrētā virtuves konceptā.

Šis ir arī viens no atbildīgākajiem posmiem jaunās virtuves iegādes procesā. Virtuves izstrādātais projekta plāns tiešā mērā ietekmēs to, kāds būs Jūsu jaunās virtuves gala rezultāts. Mēs no sirds ticam – vislabākie eksperimenti ir tie, kas tiek veikti uz papīra. Tādēļ virtuves projektēšanas posmā kopā ar Arens dizaineri Jums ir iespēja izmēģināt un notestēt Jūsu plānotās virtuves idejas, un pārliecināties, kā šīs ieceres patiešām ir piemērotas Jūsu mājokļa plānojumam un tam, kā esat, iecerējis savu jauno virtuvi.

Pavisam praktiski, virtuves projekts sastāv no vairākiem vienlīdz svarīgiem dokumentiem, kurus dizainers sagatavos, baltoties uz pārrunāto:

  • Inženierkomunikācijas shēmas izstrāde – nepieciešamības gadījumā mūsu dizaineri sagatavo jaunu inženierkomunikācijas shēmu Jūsu virtuves zonai, pēc kuras iespējams arī veikt komunikāciju izbūvi vai pārbūvi.
  • Virtuves tehniskie rasējumi (virskatā un pretskatā) precīzi norāda virtuves plānotos izmērus un ļaus Jums saprast, cik daudz telpas plānotās virtuves sistēmas aizņems Jūsu mājoklī.
  • Virtuves projekta 3D skice palīdzēs Jums saprast, kā jaunā virtuve vizuāli izskatīsies Jūsu mājoklī, kā arī ļaus ieraudzīt iespējams aspektus, kuri būtu jāuzlabo, lai virtuve atbilstu tieši Jūsu iecerēm un vēlmēm.
  • Individuāli aprēķināti virtuves komplektācijas cenu piedāvājumi – veidojot Jūsu jaunās virtuves 3D skices, Arens dizaineris sagatavo jau ļoti konkrētu komplektācijas cenu piedāvājumu, kas detalizēti uzrāda virtuves izmaksas un paskaidro, kas veido kopējo virtuves cenu. Nepieciešamības gadījumā dizaineris sagatavo vairākus komplektācijas piedāvājumus Jūsu iecerētajai virtuvei, lai demonstrētu, cik dažādos veidos iespējams panākt vizuāli ļoti līdzīgu virtuves dizaina rezultātu.
  • Tehnikas un santehnikas piedāvājuma sagatavošana, balstoties uz Jūsu izvēlēto zīmolu un funkcionālajām vēlmēm.
  • Precīzi Jūsu virtuves zonas mērījumi tiek veikti tajā brīdī, kad telpa sāk ieņemt konkrētas aprises – ir izbūvētas sadalošās sienas, ielikta grīda, veikta griestu apdare. Pirms virtuves pasūtīšanas, šādi mērījumi ir vitāli svarīgi, lai nodrošinātu, ka pasūtītā virtuve ir precīza telpai līdz pat milimetram. Sadarbības sākumā, dizaineri ieteiks, kurš būtu piemērotākais brīdis telpas mērījumu veikšanai.

Šim posma dizaineri noteikti iesaka atvēlēt vairāk laika, kā sākumā varētu šķist, jo,

lai gan sākotnējā virtuves ideja ir skaidra, visvairāk laika virtuves projekta izstrādē, aizņem tieši detaļu pieslīpēšana un sapņu virtuves projekta izstrādes pielāgošana noteiktajā budžetā.

Tieši tādēļ vispiemērotākais laiks virtuves projektēšanas uzsākšanai ir laikā, kad tiek uzsākti remontdarbi vai mājas būvniecība. Mūsu dizaineri iedrošina klientus nesasteigt lēmumu pieņemšanas procesu un atvēlēt pietiekoši daudz laika sagatavotā virtuves projekta izskatīšanai  ne tikai kopā ar dizaineru, bet arī ar pārējiem ģimenes locekļiem.

 

VIRTUVES PASŪTĪŠANA

Pirms virtuves pasūtījuma veikšanas, mūsu dizaineri aicina vēlreiz kopā iziet cauri visam virtuves projektam, rūpīgi paskaidrojot svarīgākās nianses kopīgi izstrādātajā projektā, lai rodat pārliecību, ka dizainers ir iekļāvis visu nepieciešamo furnitūru, ir uztvertas visas būtiskākās nianses projekta izstrādes posmā. Bieži vien arī šajā posmā tiek veiktas pēdējās korekcijas un ar dizaineru šo izskatīšanas procesu nākas atkārtot vairākkārt.

Šī ir normāla pasūtījuma sastāvdaļa un ne velti ir teiciens, ka vislabākās kļūdas ir tās, kas veiktas uz papīra. Svarīgi atzīmēt ka arī šim pasūtījuma noslēgšanas posmam jāatvelē vairāk laika, kā iepriekš varētu šķist. Lai gan par virtuves izgatavošanas termiņiem dizainers klientus informē jau sadarbības sākumā, precīzs piegādes datums tiek noteikts pasūtījuma līguma noslēgšanas posmā un atkarībā no sezonalitātes, tas var būt no 6 līdz pat 16 nedēļām. Lai virtuve būtu gatava lietošanai tieši tad, kad esat to iecerējis kopā ar dizaineru jau sadarbības sākumā ir vērts izrunāt laika grafiku, kurā būtu jāiekļaujas, lai virtuve tiktu piegādāta īstajā laikā.

 

PIEGĀDE, UZSTĀDĪŠANA UN MONTĀŽA

Kad virtuves pasūtījums tiek noslēgts Jūsu virtuves pasūtījumu dizainers nodot mūsu loģistikas un montāžas komandai, kas rūpīgi sekos līdzi, lai virtuves pasūtījums tiktu izpildīts norunātajā laikā. Kad virtuve ir izgatavota un ir ieplānota tās piegāde, mūsu komanda ar Jums sazināsies, lai norunātu Jums ērtāko laiku virtuves uzstādīšanai. Arī šajā posmā jārēķinās, ka virtuve uzreiz pēc uzstādīšanas nav vēl gatava.  Ja virtuves darba virsmai kopā ar dizaineri esat izvēlējies kādu no akmens darba virsmām, svarīgi paturēt prātā, ka tā tiks izgatavota tikai pēc virtuves mēbeļu uzstādīšanas. Akmens uzstādīšanas meistari veic precīzus mērījumus, pēc kuras virsma tiek izgatavota, piegādāta un uzstādīta 10 darba dienu laikā.

 

Dizaineri uzsver, ka katras virtuves izstrādes process ir ļoti individuāls un laiks kurā no aptuvenas idejas klients kopā ar dizaineru nonāk līdz gatavas virtuves risinājumam var būt no nedēļas līdz pat gadam.

Mūsu dizaineri iedrošina klientus nesteidzīgi  izbaudīt virtuves radīšanas procesu un viens no pamata nosacījumiem noteikti tam ir – laiks.