Skip to main content

Pašlaik teju katrā svaigi renovetā vai būvētā mājoklī virtuve tiek plānota kopā ar dzīvojamo telpu. Ne velti, jo atvērtā tipa mājokļa plānojums patiešam sniedz ļoti plašas iespējas un tam ir savi ļoti forši ieguvumi. Tieši tādēļ mūsu dizaineri sniedz ļoti praktiskus padomus, kā veiksmīgāk integrēt virtuvi dzīvojamajā telpā, lai atpūta un ikdienas darbošanās šajā telpā būtu patiešām ērta.

 

Kādi ir galvenie ieguvumi no atvērtā plānojuma virtuves?

 

PLAŠUMA SAJŪTA ARĪ MAZĀS TELPĀS

Laimīgi ir tie mājokļa īpašnieki, kam telpas platība nav ierobežota, piemēram, villas, rindu mājas vai dvīņu mājas īpašnieki. Tomēr katrs papildus kvadrātmetrs prasa diezgan nopietnas finansiālas investīcijas, tādēļ lielākajai daļai no mums tomēr nākas radoši pieiet kompaktas telpas iekārtošanai. Tieši tādēļ virtuve, kas apvienota ar dzīvojamo telpu patiešām rada iespaidu par plašākām telpām. Kas vēl? Mazāk sadalošās sienas lielākajā daļā mājokļu nozīmē arī vairāk gaismas telpā – gan dabīgās, gan mākslīgās.

 

JAUNI  DIZAINA RISINĀJUMI

Atvērtā plānojuma virtuve ir lielisks risinājums, ja tā radīta saskaņā ar pārējās telpas iekārtojumu. Plānojot virtuvi ir vērts rūpīgi apsvērt savus ikdienas paradumus, no kā izriet arī plānotās virtuves dizains. Iespējams vēlaties, lai virtuve šajā telpā ir kā galvenais akcents, bet varbūt tieši otrādi – ir vēlme virtuvi paslēpt, lai tā neredzami integrējas dzīvojamā telpā. Izvēloties gan vienu, gan arī otru variantu,  kopā ar savu virtuves dizaineri Jūs varat realizēt tieši tādu virtuves risinājumu, kas veidos kopējo telpas interjeru tieši tādu, kādu esat to iecerējis.

 

KOPĀ BŪŠANA

Virtuve atvertā tipa telpas plānojumā nozīmē, ka arī gatavojot maltīti, ir iespēja pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem, arī tad, kad jāvaktē maltītes gatavošanās process.  Arī praktiski šis ir īpaši noderīgi tieši jaunajām ģimenēm ar maziem bērniem.

 

Aspekti kurus ir vērts paturēt prātā!

 

ĒDIENA SMARŽA VISĀ MĀJĀ

Plānojot atvērtā tipa virtuvi, noteikti ir vērts īpaši padomāt par labas kvalitātes jaudīgu tvaika nosūcēju, lai gatavojt maltīti, aromāts netraucētu pārējos ģimenes locekļus. Jāsaka gan, ka pašlaik pieejsm patiešam ļoti plašs sortiments ar tvaika nosūcējiem gan iebūvējamajiem, gan brīvstāvošajiem, gan pat tādiem, kuri iebūvēti pašā plīts virsmā, dodot iespēju plīts virsmu iebūvēt arī virtuves salā.

KĀRTĪBA MĀJĀS

Plānojot atvērtā tipa virtuvi, jāieplāno arī –  kā ikdienā uzturēsiet tajā kārtību, lai ienākot mājoklī, Jums petim neraugas netīra trauku kaudzīte. Arī šis ir viens no nozīmīgiem aspektiem, kas jāņem vērā. Viens no radošiem risinājumiem, ja gatavojat daudz un bieži, ir apsvērt virtuvē izvietot pat  divas trauku mazgājamās mašīnas. Tas nozīmē, ka vienmēr būs vieta, kur novietot netīros traukus, pat ja nav sanācis laikus izkrāmēt tikko svaigi izmazgātos traukus.

 

UZGLABĀŠANA UN MANTU ORGANIZĒŠANA

Esam novērojuši, ka salīdzinājumā ar atsevišķu virtuves telpu, tieši atvērtā plānojuma virtuvēs viens no izaicinājumiem ir rast pietiekoši daudz vietas mantu uzglabāšanai. Šo izaicinājumu iespējams risināt, piemēram apsverot salas un pat kompaktās brokastu letes integrēšanu telpā. Ja tomēr vieta ne letei, ne arī salai telpā nepietiek, arī siena starp augšējiem skapīšiem un darba virsmu ir izmantojama, piemēram, dažādu priekšmetu pakarināšanai vai pat papildus atvērtā plauktiņa izvietošanai pie sienas.

 

Idejas virtuves izkārtojumam

atvērtā tipa plānojumā

 

SKAIDRI ATDALĪTA VIRTUVES ZONA

Ja lielai virtuves salai telpā nav vietas, lieliska alternatīva ir kompakta brokastu lete, kas skaidri iezīmēs telpas zonējumu. Šādā virtuves izkārtojumā nerodas jautājumi – kur beidzas virtuves zona un sākas dzīvojamā telpa. Papildus, ja ir nepieciešamība pēc papildus uzglabāšanas vietas, zem letes ir iespējams rast vietu papildus iebūvējamajiem plauktiņiem.

 

 

VIRTUVE, KAS SLĒPJAS Izmantojot virtuves fasāžu toņus, kas nemanāmi saplūst ar sienas krāsojumu, iespējams panākt virtuvi, kas pirmajā acu uzmetienā varētu tikt sajaukta ar modernu bāra sistēmu dzīvojamās telpas vidū. Šis risinājums īpaši piemērots ir tiem mājokļu īpašniekiem, kam virtuve plānojumā atrodas tieši telpas vidū un nav vēlmes lielāko dzīves daļu pavadīt virtuvē, bet gan tieši otrādi, radīt sajūtu, ka virtuves šajā telpā nemaz nav. Tai pat laikā, attēlā redzamajā virtuves sistēmā īpaši piedomāts par maksimāli efektīvu uzglabāšanas telpu, veidojot divu līmeņu augšējos skapjus.

 

 

VIRTUVE KĀ TELPAS GALVENAIS AKCENTS

 

Iespējams savu mājokli vēliesattīstīt no izvēlētā virtuves dizaina? Tas ir lielisks risinājums, jo virtuves dizaina iespējas pašlaik ir praktiski neierobežotas un sniedz iespēju iekļaut pat ļoti neikdienišķus individuālus risinājumus, kas virtuvei piešķir īpašu ”odziņu”  un pasvītro tieši Jūsu pasaules izjūtu. Kāpēc gan ne? Virtuve var spēlēt gan fona, gan arī galveno lomu telpas interjerā!

 

VIRTUVE ĢIMENEI

 

Domājot par jaunas virtuves iekārtošanu, ne vienam vien ir sapnis par plašu ēdgaldu ap kuru pulcēt mājas iemītniekus gan svētkos, gan ikdienā. Patiesībā to ļoti labi iespējams panākt arī komapktās telpās, izvēloties piemērotu virtuves izkārtojumu, materiālus un interjera aksesuārus, kas telpai piešķirs ne tikai dizainiski pārdomātu rezultātu, bet arī radīs ērtu un parocīgu vidi visiem mājiniekiem.

 

Radiet iedvesmojošu, ērtu un dizainiski pārdomātu vidi!

Lai kādu arī noskaņu vēlaties radīt savā mājoklī, svarīgi, lai tā Jūs iedvesmo un radītu gandarījumu arī ilgtermiņā. Mūsu dizaineru komanda ir sagatavojusi virtuves dizaina risinājumus, kurus radot, īpaši piedomāts par atvērtā tipa mājokļu plānojumiem, lai palīdzētu Jums radīt vidi, kas tiešām atbilstu Jūsu dzīvesveidam un pasvītrotu tieši to, kas svarīgs ir Jums. Apskatiet sagatavotos virtuves piedāvājumus un kopā ar mūsu dizaineri pielāgojiet tos tieši Jūsu mājoklim!