Skip to main content

Pašlaik katrs no mums sevi daļēji var saukt par interjera dizaineri. Ne velti, jo internets piedāvā nebeidzamas iespējas smelties virtuvju dizaina idejas un iedvesmu savas virtuves dizainam teju no visas pasaules. Un tas patiešām ir lieliski, jo varam paplašināt savu redzējumu un izpratni par virtuves zonu, tās pielietojumu un nozīmi, un rast risinājumus, par kuriem citkārt pat neaizdomātos.

Taču jāpatur prātā, ka virtuves zona ir viena no  komplicētākajām telpām, iekārtojojt vai renovējot savu mājokļi.

To sarežģītu padara inženierkomunikāciju plānošana, kas sevī ietver gāzes, ūdensvadu, kanalizācijas, elektrības un gaisa vadu izvadu shēmas izstrādi, kā arī aspekts, kuram ne vienmēr pietiekoši tiek pievērsta pietiekoša uzmanība – virtuves ergonomika – ērta, funkcionāla un parocīga ikdienas darbu veikšana virtuvē.

Virtuves dizaina konsultācija – ko tas nozīmē?

Kad esat saņēmies spert pirmo soli pretī savas jaunās virtuves projekta realizēšanai, iespējams jau ļoti konkrēti zināt, ko vēlaties, vai iespējams  tieši otrādi – ko nevēlaties redzēt savā jaunajā virtuvē. Tikpat labi ideja par jauno virtuvi Jūsu mājoklī var būt  fragmentāra un nekonkrēta. Tas nekas! Tieši tādēļ pirms jaunas virtuves projektēšanas visiem klientiem tiek piedāvāta dizaina konsultācija.

Dizaina konsultācija  ir vienas stundas ilga tikšanās virtuāli vai klātienā ar profesionālu virtuves dizaineri ar mērķi palīdzēt klientam sakārtot domas, smelties jaunas idejas, kā arī rast atbildes uz visem būtiskajiem jautājumiem, arī tādiem, par kuriem iespējams līdz šim pat neesat aizdomājies.

Konsultācijas laikā dizainers ne tikai uzklausīsies detalizētāk Jūsu vēlmes un ieceres, sniegs iespēju apskatīt un aptaustīt dažādus virtuves materiālus, bet arī palīdzēs saprast, kādi būtu piemērotākie furnitūras risinājumi tieši Jūsu jaunajai virtuvei. Papildus, salonā ir iespēja redzēt arī dažādas virtuves komplektācijas, kas jau ļoti uzskatāmi sniedz iespaidu par to, kā konkrētais risinājums varētu izskatīties arī Jūsu virtuvē.

Veiksmīgai dizaina konsultācijai gan  ir savs svarīgs priekšnosacījums – abas iesaistītās puses ir sagatavojušās. Šī sagatavošanās ir pavisam vienkārša un noteikti neprasa daudz laika, taču dod pilnīgi citu kvalitāti konsultācijai.

Apdomājot pavisam nedaudz katru no šiem pieciem punktiem, dizaina konsultācijas laikā dizainers spēs jau Jums ieteikt ļoti konkrētus un individuālus risinājumus, kas atbildīs tieši Jūsu gaumei un dzīvesveidam.

1. Saglabā labo un vērtīgo!

Kādēļ gan mainīt, to, kas līdz šim strādājis ļoti veiksmīgi? Noteikti visvienkāršākais un arī būtiskākais aspekts ko sev nodefinēt pirms jaunas virtuves dizaina plānošanas – kas mani apmierina manā esošajā virtuvē? Bez kā nevaru iztikt, kādi ir mani ikdienas paradumi virtuvē un kas līdz šim ir strādājis ļoti labi.

2. Reizēm svarīgāk ir saprast – ko tiešām nevēlies!

Ja esi nobriedis jaunai virtuvei, pat ja tas ir jaunā mājoklī, noteikti vari nosaukt vismaz pāris lietas, kas esošajā/iepriekšejā virtuvē šķita ļoti neparocīgs, neērts, iespējams ne visai vizuāli pievilcīgs. Skaidri nodefinējot iespējamu problēmu jau pašā sākumā, jaunās virtuves dizaina izstrāde būs daudz plūstošaks un patīkamāks process.

3. Izsapņo savu virtuvi!

Iespējams vienmēr esi sapņojis par baltu akmens darba virsmu vai pilnībā melnu virtuves tehniku? Varbūt jau skaidri esi iztēlojies kā savā virtuvē ērti iekārtosies pie jaunās pussalas ar vīna glāzi un grāmatu rokās? Šīs ir mazas, taču ārkārtīgi svarīgas detaļas, jo indicēs virzienu, kurā attīstīt virtuves dizainu, kas atspoguļos tieši tavu personību un dzīvestilu.

4. Tavas virtuves projekta budžets!

Stereotips par virtuvi kā dārgu sapni – nav patiess, un to varam komplektēt dažādu budžetu ietvaros, nezaudējot dažādas izvēles iespējas un kvalitāti. Vizuāli vienu un to pašu virtuves rezultātu prasmīgs dizainers spēj panākt ļoti plašā cenu diapazonā. Jo ātrāk spēsiet vienoties par virtuves budžeta apmlitūdu, jo precīzāku un detalizētāku risinājumu varēsiet izrunāt jau pirmās konsultācijas laikā.

5. Apkopo visu tehnisko informāciju!

Lai dizaina konsultācija būtu patiešam vērtīga un dizainers varētu ieteikt veiksmīgāko risinājumu Tieši Jūsu mājoklim, ļoti svarīgi ir apkopot un nosūtīt virtuves zonas plānojumu ar izmēriem, tai skaitā arī telpas augstumu. Ja vēlaties saglabāt esošo virtuves inženierkonukācijas plānojumu, arī tam vajadzētu tikt piefiksētam. Papildus, bildes no esošās virtuves, vai pat tukšas telpas, kurā plānots uzstādīt jauno virtuvi lieliski kalpos, lai piemeklētu materiālus, kas sasauktos ar mājokļa interjeru un iekšējo apdari.

 

Ja spēsi vismaz aptuveni atbildēt sev uz katru no augstāk minētajiem jautājumiem, kā arī dizaineram iesūtīsi savu virtuves  plānu, dizaina konsultācija, kā arī turpmākā virtuves plānošana un projektēšana patiesi  būs iedvesmojošs un priekpilns process! Piesakies dizaina konsultācijai, lai spertu vienu soli tuvāk savai sapņu virtuvei!