Skip to main content

Virtuve nav katras dienas pirkums, tāpēc nereti apjūkam brīdī, kad jāsāk domāt par to, tieši kādu to vēlamies, kādas ir tehniskās iespējas, kādas ir materiālu variācijas un galu galā, cik tas izmaksās. Virtuve noteikti ir viena no dārgākajām telpām mājokļa iekārtošanā, tādēļ jo būtiskāk, ka izvēle par labu vienam vai otram virtuves dizaina risinājumam tiek veikta, ņemot vērā ne tikai tā kvalitāti, bet arī izmaksas.

 

Lai gan virtuves iekārtu redzam kā vienu veselumu, tā patiesībā sastāv no vairākām ļoti būtiskām pozīcijām, kas arī sastāda kopējās virtuves iekārtas izmaksas. Veidojot jaunu virtuves projektu, ar klientu vienmēr atsevišķi tiek apspriestas sekojošas pozīcijas – virtuves mēbeļu komplekts, virtuves virsma, piemērotākie furnitūras risinājumi, virtuves sadzīves tehnika, kā arī piegāde un montāža.

Arens dizainere Anna Uvarova skaidro, kas sastāda virtuves kopējās izmaksas, un kā gudri un pārdomāti plānot savu virtuves iekārtas budžetu, lai izsapņotā dizaina vīzija neatdurtos pret neplānotām izmaksām.

VIRTUVES MĒBEĻU KOMPLEKTS

Virtuves mēbeļu komplekts sastāv no virtuves karkasa, pie kuras stiprinās visi pārējie virtuves komponenti, kā arī virtuves plauktiņiem, skapīšiem un to fasādēm. Virtuves mēbeļu komplekts arī veido pamatu kopējam iekārtas dizainam.

Šajā pozīcijā ir ļoti plašas iespējas variēt ne tikai ar dažādiem dizaina risinājumiem bet arī virtuves izmaksām.

Ar pieredzējuša dizainera palīdzību ir iespējams piemeklēt telpai un budžetam piemērotāko virtuves izkārtojumu, variēt ar skapīšu skaitu, to izvietojumu, izmēriem un fasāžu materiāliem. Piemēram, izvēloties augšējos virtuves skapīšu līdz griestiem vai divās rindās jārēķinās, ka izmaksas noteikti būs daudz augstākas kā virtuves iekārtai, kurai virtuves augšējie skapīši ir vienā rindā un salīdzinoši īsāki. Vēl lielisks veids, kā nedaudz samazināt kopējās virtuves izmaksas būtu iekombinēt virtuves iekārtā atvērtā tipa plauktiņus, kas ir arī lielisks dizaina risinājums.

 

VIRTUVES VIRSMA

Kvalitatīvas virtuves iekārtas darba virsma var sastādīt reizēm pat 50% no virtuves kopējās vērtības. Virtuves virsmas cenu amplitūda ir patiešām ļoti plaša un tiešā mērā izriet no izvēlētā materiāla. Pat ja vienmēr esi sapņojis par iespaidīgu akmens virsmu, dizainere Anna iesaka apsvērt arī pieejamākus lamināta virsmas materiālus, kuri vizuāli lieliski replicēs dabīgās akmens un koka faktūras, taču izmaksu ziņā būs nesalīdzināmi pieejamāki. Iepazīsties ar mūsu sortimentā pieejamo virtuves darba virsmu klāstu, lai saprastu, kāds virtuves darba virsmas materiāls būtu vispiemērotākais Tavai plānotajai virtuvei iekārtai.

 

VIRTUVES FURNITŪRAS RISINĀJUMI

Virtuves furnitūra – skapīšu atvēršanas mehānismi, atvilktnes, rokturi, apgaismojums, izvelkamās sistēmas patiesi atvieglo darbošanos virtuvē, taču krietni arī sadārdzina virtuves kopējās izmaksas. Tieši tādēļ kopā ar dizaineri ir svarīgi saprast, kādi ir ikdienas paradumi virtuvē, par ko būtu vērts piemaksāt un no kā ir iespēja atteikties.

Dizainere Anna uzsver, ka te patiesa māksla ir atrast īsto balansu starp izsapņoto virtuves konceptu un reālām ikdienas vajadzībām, lai virtuvē darboties būtu patīkami vismaz turpmākos 10 gadus.

 

VIRTUVES SADZĪVES TEHNIKA

Pašlaik virtuves sadzīves tehniku iespējams iegādāties ļoti plašā cenas amplitūdā. Plānojot savu virtuves tehnikas komplektāciju, ļoti svarīgi ir, pirms tam sev nodefinēt, cik lielu summu no kopējā virtuves projekta esat gatavs atvēlēt tieši sadzīves tehnikai. Pašlaik izvēle ir ļoti plaša, un, ja sākotnēji jau ieplānosiet konkrētu tehnikas komplektācijas budžetu, pasargāsiet sevi no iespējamiem impulsīviem pirkumiem un komplektācijas piedāvājumus izvērtēsiet daudz apdomīgāk.

 

VIRTUVES PIEGĀDE UN MONTĀŽA

Tieši šī ir bieži vien nenovērtēta pozīcija, domājot par virtuves iekārtas budžetu. Virtuves gala rezultātu tiešā mērā ietekmē kvalitatīva un atbildīga virtuves montiera darbs. To nevajadzētu novērtēt par zemu. Lai cik arī precīzi mērījumi tiktu veikti pirms mēbeļu ražošanas, lai virtuves iekārta būtu kā uzlieta, virtuves montierim nepieciešamības gadījumā ir jāspēj pielāgot virtuves detaļas arī tās uzstādīšanas procesā. Vidēji kvalitatīvi veikts virtuves pamata montāžas process ilgst 3-4 dienas un sastāda vidēji 15% no kopējām virtuves iekārtas izmaksām.

 

Virtuves iekārtu iespējams komplektēt dažādu budžetu ietvaros, nezaudējot plašās izvēles iespējas un kvalitāti. Tātad – kā izvēlēsimies, tik arī maksāsim. Patiess radošums slēpjas spējā piemeklēt kvalitatīvākos dizaina risinājumus tieši ierobežotos resursos, ar jauno virtuves iekārtu radot papildus pievienoto vērtību mājoklim, kam tā paredzēta.