Skip to main content

Kā ikkatru gadu, arī šīs vasaras ieskaņā daļa no Arens dizaineru komandas apmeklēja vienu no lielākajām mēbeļu dizaina izstādēm Salone del Mobile Milano 2022, kas jau kopš 60. gadiem pulcē vadošos Itāļu mēbeļu zīmolus, kam gadu gaitā pievienojušies arī citu valstu zināmi un ietekmīgi zīmoli mēbeļu dizaina industrijā.

 

Šis gads izstādes apmeklēšanai bijis īpaši nozīmīgs, ne tikai tādēļ, ka divus gadus pandēmijas ierobežojumu dēļ diemžēl iespēja smelties jaunas idejas fiziski ir bijusi sarežģīta, bet arī tādēļ, ka šogad jau 23. reizi izstādes ietvaros apmeklētāji varēja apmeklēt Euro Cucina starptautisko virtuves mēbeļu izstādi.

16,000 kvadrātmetros 82 pasaulē vadošie zīmoli virtuves mēbeļu jomā, kā arī papildus 10,000 kvadrātmetros 39 sadzīves tehnikas zīmoli izrādīja jaunāko, svaigāku un aktuālāko, kas diktēs dizaina aktualitātes turpmākos gadus tieši mūsu virtuvēs.

Mūsu Arens dizaineri Madara, Sintija, Roberts un Anna trīs dienas rūpīgi iepazinās ar visu izstādē piedāvāto, daloties ar svarīgāko, ko paņēmuši mājas no Milānas un noteikti integrēs arī savā ikdienās darbā, projektējot brīnišķīgas un ilgtspējīgas virtuves saviem klientiem.

 

Uz kurieni virzās virtuves dizains 2022?

  • Virtuves vairs nav tikai funkcionāla telpa, kurā pagatavot ikvakara maltīti, tā arvien vairāk kļūst par mājas galveno pulcēšanās vietu.
  • Daudzfunkcionāla telpa mājā.
  • Energoefektivitāte un ilgtspēja – virtuves, kas kalpo tās īpašnieku dzīves ritmam un dzīvestilam ilgtermiņā.
  • Jaunas formas, krāsas un materiāli pasvītro virtuves dizaina mijiedarbību ar ārpasauli.

Svaigākie risinājumi virtuves dizainā

Krāsainas izlietnes, ūdens maisītāji un citi virtuves tehnikas risinājumi– drosmīgs elements, ar kuru var sadzīvot ilgāku laiku. Bieži šādi efektīvi un drosmīgi elementi virtuvē mēdz ātri nogurdināt un apnikt, taču ar šādu detaļu sadzīvot būs daudz vieglāk arī ilgtermiņā, kā arī gadījumā, ja tomēr arī krāsas izlietņu un ūdens maisītāju dizainā sāk gurdināt, nomainīt tās būs salīdzinoši vienkāršāk. Papildus pievienotā vērtība, ko dizainere Madara uzsver: ”Izvēloties spilgtus akcentus sadzīves tehnikā, ir iespēja atpūsties uz citiem virtuves dizaina elementiem. Šādā gadījumā pati virtuves mēbele var kalpot par tādām kā kanvām”.

”Uzsēdināmi” atvērtā tipa plauktiņi arī šogad izstādē parādījās daudzos virtuves dizainos. Iespējams ne praktiskākais virtuves risinājums, taču noteikti vizuāli efektīvs, it īpaši jau plauktiņu materiāliem tiek kombinēti dažādi materiāli, ne tikai koks, bet arī stikls, metāliski rāmji. Šis ir lielisks risinājums, ja virtuves zonu ir vēlme integrēt dzīvojamajā zonā, izvietojot plauktos dažādus pārdomātus interjera priekšmetus, kā arī daudz zaļumu dzīvākajm interjeram.

Virtuve bez augšējiem skapīšiem noteikti nav šī gada jaunums, jo šāds risinājums dizaina žurnālos ticis atspoguļots samērā bieži. Šī gada izstādē– minimāls, tīrs virtuves dizains panākts tieši ar šādu virtuves iekārtas risinājumu.

Dizaineri novēroja, ka tīras dizaina līnijas virtuves dizainā akcentētas arī spēlējoties ar virtuves moduļu platumu – milzīgām atvilktnēm aiz vienas fasādes, tajās savietojot vairākas mazākas atvilktnes, kā arī līdz pat 80cm platām durtiņām,  tīrākai frontālai virtuves daļai.

Arens dizaineri, kas izstādi apmeklējuši jau vairākkārt, īpaši vēlas uzsvērt toņu un materiālu noskaņu, atzīmējot, ka šogad izstādē dominējuši pieklusināti, monohroni un pasteļu toņi, kas, netipiski Itāļu dizainam, vairāk izstaro ziemeļniecisku dabiskumu – krāsās formās un akcentos izmantoti  psiholoģiski komforabli risinājumi bez greznības un ekstravagantiem risinājumiem.

Izstādē tika demonstrēti ne tikai virtuves mēbeļu un tehnikas risinājumi lielām un plašām telpām, bet arī kompaktiem mājokļiem, kur interjera dizaina noskaņa ir ne mazāk svarīga. Piemēram kompakta, mobila un dizainiski pārdomāta plīts virsma kā dizaina akcents virtuvē, kas īpaši piemērots brīvdienu virtuvēm/ īres dzīvokļiem, kurā gatavošana nenotiek regulāri.

Noteikti viens no interesantiem jaunumiem ir sienā iebūvējams tvaiku nosūcējs, kuram lai ir jāparedz papildus virtuves dziļums, lieliski aizvietojums ar klasiskajiem virtuves nosūcēja veidiem.

 

Idejas un praktiski risinājumi, kurus paņemt no izstādes Milānā

Arens dizaineri noteikti vēlas mudināt klientus nebaidīties no krāsām virtuvē. Krāsas var būt arī ļoti mierīgas un harmoniskas un kalpot kā  iedvesmas avots arī ilgtermiņā. Krāsu akcentus iespējas ieviest ne tikai mēbeļu materiālos, bet arī virtuves sadzīves tehnikā.

Dizainere Sintija Laurinaite īpaši vēlas uzsvērt drosmi krāsu un tekstūru izvēlē virtuves darba virsmām. Virsma noteikti var spēlēt galveno lomu virtuves dizaina ansamblī. Ekspozīcijas virtuves izstādē Milānā tam ir lielisks apliecinājums.

Arens dizainere noteikti iesaka atsevišķos gadījumes izvēlēties cepeškrāsni vai mikroviļņu krāsi izvietot virtuves sānā. Lai gan pirmajā mirklī šis var šķist pat nedaudz jancīgs risinājums, ir virtuves iekārtas, kur šāds risinājums ir izcili piemērots no ergonomikas viedokļa. Piemēram, mikroviļņu krāsns, kas izvietota virtuves sānā, tuvāk ēdamgaldam, nozīmē īsāku ceļu no karstas maltītes izņemšanu no mikroviļņu krāsns līdz ēdamzonai. It īpaši Ne tikai vizuālam efektam, bet arī reizēm ta sir pat daudz praktiskāk, piemēram mikroviļņu krāsns, kas tuvāk ēdmagldamlabi šis risinājums strādātu ģimenei ar bērniem.

Pilnīgi visi Arens dizaineri īpaši vēlas akcentēt apgaismojuma nozīme arī virtuvē. Te noteikti teiciens  – jo vairāk, jo labāk, ir vietā. Pat izvēloties ļoti mierīgus toņus un virtuves dizaina risinājums, ar pārdomāta apgaismojuma izvēli iespējams panākt maģisku gala rezultātu, radot patiesu svētku noskaņu.

 

Virtuve kontekstā ar interjera dizaina aktualitātēm

Tā kā vairākums mājokļu virtuves iekārtas tiek plānotas atvērtā plānojumā, par virtuves dizainu nav iespējams runāt, bez plašāka konteksta – pārējā mājokļa interjeru, tieši tādēļ Arens dizaineri īpašu uzmanību veltīja ne tikai virtuves dizaina aktualitātēm, bet arī citām telpām mājoklī. Jāsaka gan, ka augstāk minētās aktualitātes ļoti redzami nolasās arī citās telpās mājoklī.