Skip to main content

L veida  risinājums noteikti ir viens no praktiskākajiem virtuves iekārtas plānojumiem, it īpaši, ja telpas lielums ir ierobežots. Šī zona virtuvē  ir arī neliels izaicinājums. Galvenokārt tādēļ, jo apakšējie skapīši salīdzinoši ir dziļāki un stūris ir grūti aizsniedzams tā lietotājam, līdz ar to arī neparocīgāki ikdienas lietošanai. Virtuves stūris parasti nav apgaismots, tādēļ svarīgi izvēlēties telpai atbilstošu stūra risinājumu, kas ir parocīgs, viegli pārskatāms un nerada pieblīvētu vai tieši pretēji, neizmantotas telpas sajūtu.

 

Par laimi, pašlaik ir pieejami ļoti dažādi un interesanti virtuves stūra risinājumi gan apakšējo, gan augšējos skapīšu moduļiem. Esam apkopojuši Arens dizaineru ieteikumus un idejas, kas realizētas L veida virtuves iekārtām, īpaši izceļot tieši stūra zonējumu. 

 

VIRTUVES STŪRIS KĀ DIZAINA AKCENTS

 

Arvien aktuālāki kļuvuši eleganti virtuves stūra elementi, kas ne tikai papildina virtuves iekārtas kopējo tēlu, bet arī ir ērti ikdienas lietošanā.

Šāds atlokāmo durtiņu risinājums FOLD virtuves stūrī rada parocīgu un ērtu vietu tējas un kafijas glabāšanai. Rītos, kad vēlaties pagatavot savu iecienītāko dzērienu, durtiņas iespējams atvērt un ērti piekļūt visam nepieciešamajam, tajā pat laikā, paslēpt tos no acīm, lai virtuves zona radītu kārtības un brīvas telpas sajūtu.

 

Skaistam un elegantam pavārgrāmatu un garšvielu uzglabāšanas risinājumam, Arens sortimentā piedāvājam metāla plauktu sistēmu COMBOLINE, kas ne tikai ir brīnišķīgs akcents virtuves dizainā, bet arī sniedz praktisku risinājumu.

Plauktu sistēma ir pietiekoši šaura, lai neaizņemtu pārlieku daudz vietas uz virtuves virsmas, taču arī pietiekoši dziļa, lai tajā ievietotu standarta izmēra uzglabāšanas trauciņus, piemēram rīta brokastu pārslām, dažādiem putraimiem un, protams, arī Jūsu iecienītākajām pavārgrāmatām.

 

Ļoti interesants un arī parocīgs risinājums, ko piedāvājam kā stūra risinājumu ir elektroniski paceļamā plauktu sistēma FURNNINKA, ko Arens sortimentā piedāvājam no vācu ražotāja NINKA.

Šāda opcija ir izcili piemērota tiem, kas gatavo daudz un bieži. Lai gan šāds risinājums nav no lētākajiem, ja virtuvē ir vēlme iegudīt kvalitatīvu un ilgstpējīgu furnitūru, šī ir lieliska opcija.

 

 

VIEGLI UZTURAMAI KĀRTĪBAI VIRTUVĒ

Ja Jūsu prioritāte virtuves iekārtojumā ir maksimāli daudz uzglabāšanas vietas, tad noteikti ir būtiski, lai arī virtuves iekārtas stūris tiktu izplānots atbilstoši, lai tajā Jums būtu ērti noglabāt ikdienā lietojamus virtuves priekšmetus, īpašu uzsvaru liekot uz – ērti.

Viens no ekonomiskākajiem risinājumiem, protams, ir virtuves apakšējā stūra sistēmā izvietot plauktiņus.

Taču tas arī nozīmē pamatīgu piepūli ikdienā, lai aizsniegtu tālākajā stūrī esošās pannas vai mazo sadzīves tehniku. Līdz ar to katru reizi krāmējot ārā priekšmetus, kas traucē tālākā objekta izņemšanai. Dizaineri šādu opciju iesaka gadījumos, ja glabāšanai plānotas lietas, kuras ikdienā netiek tik bieži izmantotas.

Dārgāka, taču arī ergonomiskāka opcija būtu virtuves stūra skapīšos ievietot kādu no izvelkamajiem stūra furnitūras risiājumiem, kas nodrošina ērtu darbošanos ikdienā. 

Arens sortimentā pieejamas 3 dažādas apakšējo skapīšu stūru izvelkamās sistēmas, sniedzot iespēju pielāgot konkrēto virtuves zonu tieši Jūsu ikdienas paradumiem.

Arī augšējiem skapīšiem ir dažādi risinājumi tieši virtuves iekārtas stūra zonai. Piemērotākais risinājums, ko iesaka dizaineri, ja iespējami vairāk nepieciešama uzglabāšanas vieta, būtu izvētēties augsājos skapīšu gar abām stūra sienām un līdz griestiem – vienā vai pat divās rindās. Arens dizaieri sagatavojuši dažādus gatavo virtuves projektu risinājumus, kuros iespējams atrast dažādus risinājumus tieši L veida virtuves formai. 

 

TELPAI, KAS ‘’ELPO’’

Minimāls dzīvestils noteikti vairs nav nekas unikāls, to Arens dizaineri novērojuši arī klientu vēlmēs, izstrādājot virtuves dizaina risinājumus.

 

Ja galvenā prioritāte nav uzglabāšanas vieta, bet brīva un nepārblīvēta telpas sajūta, ļoti veiksmīgs risinājums tieši augšējo skapīšu stūriem ir kombinēt tos ar atvērtajiem plauktiņiem, vai pat atstāt vienu no sienām brīvu, atvēlot vietu kādam interesantam sienas akcentam.

 

NOŅEMOT UZSVARU UZ VIRTUVES STŪRI

Ja vietas telpā ir pietiekoši, ne vienmēr īpašs akcents ir jāliek uz stūra zonējumu. Plūstošam virtuves dizainam, kur teju nemanāmi savienotas divas taisnas virtuves zonas, vienā no stūriem iespējams izvietot dekoratīvo paneli, kas saplūst ar virtuves fasādēm. Šādu risinājumu ļoti bieži izvēlas privātmāju īpašnieki, kas virtuvē vēlas panākt plašuma sajūtu.