Skip to main content

Mūsdienu steidzīgajā dzīves ritmā maltītes pagatavošana mājās daudziem no mums kļuvusi par ekskluzīvu nodarbi, taču tas ir arī lielisks veids kā piebrembzēt ikdienas steigu un kvalitatīvi pavadīt laiku ar bērniem, kas vienkāršu dārzeņu sagriešanu var pārvērst veselā piedzīvojumā.  Lai šī kopīgā nodarbe radītu patiesu prieku, svarīgi, lai darbošanās tajā būtu ērta kā ģimenes jaunākajiem locekļiem, tā arī pieaugšajiem. Arens dizaineri skaidro, kas ir bērniem draudzīgs virtuves dizains un kā panākt, lai virtuves iekārta kalpotu vienlīdz ērti visiem ģimenes locekļiem.

 

Ko nozīmē draudzīgs virtuves dizains bērniem?

Noteikti draudzīga virtuve ir tāda, kurā darbošanās ir gan ērta bērniem, gan viegli uzkopjama vecākiem. Pilnīgi noteikti virtuves iekārtai  ir jābūt drošai – nav izmantoti kaitīgi materiāli,  nedroši furnitūras risinājumi, virtuve ir stabila.

 

Svarīgi gan atzīmēt, ka, lai arī cik draudzīgs tiktu veidots virtuves dizains, bērnu noteikti nevajadzētu atstāt vienus virtuvē bez uzraudzības.

Bērnu prasmēm un izdomai nav robežu un pat vispārdomātākais virtuves dizains, bez vecāku uzraudzības, bērnam var būt nedrošs. Tādēļ gatavojot šo rakstu, noteikti apzīmējumus ”draudzīgs” un ”drošs” nelietojam kā sinonīmus.

Pirms jauna virtuves projekta izstrādes, virtuves dizaineram ir būtiski noskaidrot virtuves īpašnieku ģimenes izmēru – cik liela ģimene, cik bieži tiek kopā gatavotas maltītes un kāds ir bērnu vecums. Šie salīdzinoši personiskie jautājumi ir svarīgi, lai virtuves dizainu izveidotu ne tikai estētiski skaistu, bet arī funkcionālu un ergonomisku visiem ģimenes locekļiem.

Bērniem draudzīgi virtuves darba virsmas materiāli

Izvēloties darba virsmas materiālu, Arens dizaineri iesaka izvēlēties virtuves virsmu, kas būs gan izturīga, gan arī ikdienā viegli uzkopjama. Ja Jūsu galvenais kritērijs ir virtuves virsma, kas godam izturēs pat bērnu atraktīvākos eksperimentus virtuvē, dizaineri noteikti iesaka Dekton keramikas virsmu, kas ir ļoti ciets, blīvs materiāls un noteikti visizturīgākais, salīdzinot ar visiem pārējiem virtuves darba virsmu materiāliem. Svarīgi gan atzīmēt, ka tieši savu augstvērtīgo īpašību dēļ, kermaikas virsma virtuvē ir arī viens no dārgākajiem materiāliem, taču, proporcionāli cenai, tā mūža ilgums būs visgarākais. 

Ja virtuves iekārtas dizainam esat iecerējis akmens masas virsmu, kvarca bāzes akmens virsma ir lielisks risinājums. Tas ir ciets, blīvs materiāls bez porām, kuram ir augsta izturība arī pret skrāpējumiem. 

Budžetam draudzīgāka alternatīva ir arī lamināta virtuves virsma, kas arī ir pietiekami ciets un nodilumisturīgs virsmas materiāls, turklāt ikdienā tas ir patiešām viegli kopjams. 

Virtuves fasādes bez mazo pirktiņu nospiedumiem

Izvēloties skapīšu fasādes virtuvei, kurā ikdienā darbosies arī bērni ir vērts pievērst uzmanību, cik redzami vai neredzami uz fasādēm ir atstātie pirkstu nospiedumi. Noteikti viens no kvalitatīvākajiem fasāžu materiāliem, uz kura pirkstu nospiedumi praktiski ikdienā nebūs redzami ir lamināta fasādes ar nanotehnoloģijas pārklājumu Fenix.

 

Ja virtuves budžets Fenix nanotehnoloģijas materiālu neļauj izvēlēties, dizaineri iesaka izvēlēties lamināta fasāžu materiālus ar nelielu tekstūru, kas nodrošinās, ka mazie pirkstiņi uz skapīšiem nebūs tik ļoti redzami.

Droša mantu uzglabāšana

Bērniem draudzīgas virtuves iekārtas dizainā ir jāspēj atrast veselīgs līdzsvars starp drošību bērniem un pieejamību pieaugušajiem, lai darbošanās ikdienā būtu ērta un patīkama. Visiem virtuves rīkiem un instrumentiem būtu jābūt viegli sasniedzamiem pieaugušajiem, taču ne bērniem. To panākt noteikti nav no vieglākajiem darbiņiem, tādēļ Arens dizaineri iesaka virtuves apakšējos skapīšos un atvilktnēs glabāt bērniem draudzīgus virtuves priekšmetus un augšējos skapīšos produktus un virtuves ierīces, kuras nevēlaties, lai nokļūst bērnu rokās.

Labi organzētas virtuves atvilktnes

Bērniem ļoti patīk palīdzēt ne tikai maltīti pagatavot, bet lieliska aktivitāte var būt arī galda uzklāšana. Atvilktnes virtuvē nodrošina, lai viss nepieciešamais ir rokas stiepiena attālumā, arī bērniem. Lai mazajās rociņas, stiepjoties atvilktnē pēc sev vēlamā instrumenta, nenonāktu arī kāds no asākiem virtuves priekšmetiem, svarīgi, ka  naži tiktu glabāti atsevišķi, bērniem nepieejamā nodalījumā, vai vēl labāk, netiktu glabāti atvilktnēs vispār.

Atvilktnes nav tikai ērta vieta mantu uzglabāšanai. Tām ir būtiska loma kopējā virtuves dizainā. Atvilktnes var būt kā īpašs dizaina elements,vai tieši otrādi – var tikt paslēptas, ja ir vēlme pēc tīra dizaina bez liekām detaļām.

Koka atviktņu integrēšana virtuvē ir lielisks risinājums ģimenēm ar bērniem, kurās paglabāt bērniem drošus un draudzīgus virtuves priekšmetus.

Īstie virtuves rokturi

Izvēloties virtuves rokturus, būtiski, lai tiem nebūtu asu stūru un tie netraucētu bērniem ērti pārvietoties telpā. Arens dizaineri par bērniem draudzīgiem virtuves rokturiem atzīst gan iestrādātus CL profilus, kas virtuves dizainu saglabās tīru un modernu, vai arī kādu no mūsdienīgajiem ādas dizaina rokturiem, kas būs mīksti pieskārienam un daudz drošāki par klasiskajiem metāla rokturiem.

Kopā būšanas prieks

Darbošanās virtuvē bērniem ne tikai attīsta jaunas prasmes, bet arī ir izcili pavadīts laiks kopā, tādēļ Arens dizaineriem ir vienlīdz svarīgi, lai virtuve iedvesmotu jauniem meistardarbiem kā vecākus tā arī bērnus. Piesakies virtuves dizainera konsultācijai un kopā ar bērniem izmēģini Arens salonā pieejamos virtuves risinājumus, lai pārliecinātos, kas būtu vispiemērotākais tieši Tavai ģimenei.