Skip to main content

15 aktuālākie 2019 gada trendi virtuves iekārtojumā

Lai, remontu plānojot, Tev nebūtu lieki  jāzaudē laiks, klīstot interneta attēlu krātuvēs un meklējot idejas mūsdienīgai, modernai virtuvei, esam sagatavojuši izlasi ar aktuālākajiem šī gada trendiem virtuves dizainā.

 1. Atvērtā tipa plaukti
  Tradicionālos slēgtā tipa augšējos plauktus virtuvēs arvien biežāk aizstāj metāla, stikla vai koka plaukti. Veikalu un viesnīcu iedvesmots, šis trends sasaucas ar arvien aktuālāko minimālisma tēmu interjerā.
 2. Retro noskaņas
  Tradicionāli materiāli, klasiski elementi un formas, kas organiski iekļaujas mūsdienīgā dizainā, ir šarmanta kombinācija. Slīpēts akmens, dabisko materiālu flīzes, rotangas mēbeles, tāpat arī dažādu vēsturisko periodu iedvesmota furnitūra un gaismas objekti jūsu virtuvei piešķirs personību un kalpos par izteiksmīgu akcentu.
 3. Nekļūdīga izvēle – koks
  Mūsdienu cilvēki savā steidzīgajā ikdienas ritmā meklē harmoniju un saikni ar dabu arī mājās, tādēļ interjerā arvien vairāk dominē dabīgie materiāli. Koks savā toņu un faktūru bagātībā ir materiāls ar nebeidzamām iespējām radīt mājīgu un rāmu vidi. Meistarīgs dizainers telpas iekārtojumā iekļaus koksni tādā daudzumā, lai virtuves interjers nekļūtu smagnējs.
 4. Pirmatnējie materiāli
  Līdztekus kokam virtuves dizainā šogad atgriežas arī citi pirmelementi. Koks detaļās un darba virsmās, dēļu sienas,  akmens, ķieģeļi, raupja džuta, lins –  šie izteiksmīgie, mazliet raupjie materiāli vislabāk izceļas vienkāršā interjerā, ļaujot dabas radītajām krāsām kļūt par virtuves iekārtojuma akcenta punktiem.
 5. Iebūvētā tehnika
  Iebūvētā virtuves tehnika turpina savu uzvaras gājienu – cilvēki savas virtuves dizainā vēlas redzēt tīras līnijas un vienlaidus  virsmas, ko nepārtrauc sadzīves tehnikas nestandarta formas, tādēļ iebūvētās tehnikas robežas jau sen sniedzas daudz tālāk par iebūvēto ledusskapi.
 6. Ādas un koka rokturi
  Atbildot cilvēku vēlmei pēc dabīgiem materiāliem,  izgatavojot virtuves mēbeles pēc pasūtījuma, tradicionālos metāla rokturus skapīšiem un atvilktnēm aizvien biežāk aizstāj ādas cilpas vai koka rokturi, kas virtuvei piešķir mazliet industriālu akcentu.
 7. Akmens
  Virtuves dizainā atgriežas tāds monolīts materiāls kā akmens. Sekojot pasūtītāja vēlmēm un iecerētajam galarezultātam, virtuvē atgriežas gan tāds cēls materiāls kā  marmors, gan daudz plašāk izmantotais betons.
 8. Mēbeles bez rokturiem
  Tehniskās iespējas šobrīd ļauj radīt visdažādākās mēbeles, kas atveramas vien ar pieskārienu, tādējādi tīru līniju un minimālisma dizaina cienītāji var baudīt perfektu virtuves iekārojumu, kura kopējo noskaņu nesadrumstalo daudz sīku detaļu.
 9. Zelta drudzis
  Zelta krāsas detaļas ienāk arī virtuvē – turklāt arī santehnikas veidolā . Izvēlēties mazliet avangardisku risinājumu –  zelta krāsas jaucējkrānu un izlietni vai pieturēties pie klasiskām vērtībām, zeltu izmantojot mēbeļu furnitūrā – jautājums, uz kuru atbildēt kopā ar dizaineru.
 10. Tvaika krāsnis
  Arvien populārākas kļūst tvaika krāsnis, kas ļauj ērti pagatavot veselīgas un gardas maltītes, apvienojot cepšanas un tvaicēšanas metodes vienā, kas ļauj iegūt gan cepšanai raksturīgo kraukšķīgumu, gan saglabāt produkta sulīgumu!
 11. Skārienjūtīgās virsmas
  Pogu un kloķīšu grozīšana, regulējot sadzīves tehniku, pakāpeniski kļūst par vēsturi, jo arī virtuvē pārliecinoši iesoļo skārienjūtīgās virsmas, kas nepieciešamo regulēšanu ļauj veikt ar pāris pieskārieniem!
 12. Bezvadu pieslēgums ikdienas mājas solī
  Ieslēgt gaismu virtuvē, noregulēt ledusskapja temperatūru vai uzlikt taimeri cepeškrāsnij – arvien vairāk mūsu ikdienas solī rodas iespēja veikt vēlamās darbības attālināti, izmantojot viedtālruni.
 13. Iebūvētas vakuuma iekārtas
  Pārtikas produktiem, kam piekļūst gaiss, ir vairāk vai mazāk ierobežots derīguma termiņš, tādēļ šogad par vienu no trendiem noteikti dēvējamas virtuvē iebūvējamas vakuuma iekārtas, kas ļauj pārtiku uzglabāt svaigu daudzkārt ilgāku laiku.
 14. Stikls atgriežas virtuvēs
  Šobrīd tonēts stikls virtuvē ir elegances iezīme. Tas rada plašumu, mājīgumu un dod iespēju redzami izkārtot savas smalkākās servīzes. Stikls siens, grīdas skapīšos, bufetēs būs garantēta šī brīža modes iezīme. Stikla durtiņu raksturu izcels gaismas avots aiz tām.
 15. Moderna elegance
  Ja vēlaties gludas fasādes ar īpašu stilu un eleganci, izvēlieties krāsotas vai koka faktūras fasādes ar plānu rāmīti apkārt. Šāds risinājums viennozīmīgi ir šī brīža trends, kas piedos Jūsu interjeram īpaši smalku un gaumīgi ieturētu akcentu.

Lai arī trendu būtība ir nemitīgi jauninājumi, lielākā daļa no šeit nosauktajiem ir tādi, kas izturēs laika un lietotāja ērtības pārbaudi, tādēļ Tev atliek tikai nolemt,  ko no visa šobrīd modernā vēlies iekļaut savas virtuves dizainā.  Ja tomēr īstā risinājuma meklēšana trendos, tendencēs, materiālos un tehniskajās iespējās Tevi mulsina, mūsu salona dizaineri ar lielāko prieku sniegs atbalstu ceļā uz ideālo virtuvi!